23 Февруари, 2020
0.0245

Ја лажел жената дека му е кум на нејзиниот син и и зел 10 илјади денари

Објавено во: Македонија 25 Јануари, 2020

Што нема да им текне на измамниците за да им земат пари на лековерните граѓани. Еден од нив лажел жена дека е кум на нејзиниот син, па така ја олеснил за 10 илјади денари. 

„На 24.01.2020 во 14,40 часот во СВР Скопје Ј.П.(70) од Скопје, пријавила дека истиот ден околу 10,00 часот во дворот од нејзината куќа на улицата “Тодор Чангов“ од непознат сторител била измамена за сума од 10.000 денари. Имено измамата сторителот ја извршил на тој начин што откако дошол во домот на оштетената и се претставил дека му бил кум на нејзиниот син и и побарал 10.000 денари затоа што наводно камионот му бил заглавен на царина. Откако му ги дала парите тој го напуштил местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот“, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Можеби ќе ве интересира

МВР со детали за експлозијата - еве што се случило

МВР со детали за експлозијата - еве што се случило

ДРАМАТИЧНО НА КЛИНИКА: Тројца од повредените во експлозијата се борат за живот

ДРАМАТИЧНО НА КЛИНИКА: Тројца од повредените во експлозијата се борат за живот

Заев: Бомбата на Милошоски е неовластено сниман разговор, покажува колку е важен Законот за ЈО

Заев: Бомбата на Милошоски е неовластено сниман разговор, покажува колку е важен Законот за ЈО

Османи: Како ќе почне кампањата - ќе ни ја одреди судбината за ЕУ

Османи: Како ќе почне кампањата - ќе ни ја одреди судбината за ЕУ

Трите дечиња што загинаа во експлозијата имале осум, девет и 11 години

Трите дечиња што загинаа во експлозијата имале осум, девет и 11 години

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО РОМАНОВЦЕ - три деца загинаа од експлозија на плинска боца

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО РОМАНОВЦЕ - три деца загинаа од експлозија на плинска боца

ШТО ИМА ВО БОМБАТА НА МИЛОШОСКИ - тврди дека Заев договарал одлуки со Врховен суд

ШТО ИМА ВО БОМБАТА НА МИЛОШОСКИ - тврди дека Заев договарал одлуки со Врховен суд

ЧЕТВОРИЦА СКОПЈАНИ ПРЕТЕПАЛЕ ЧУВАР - се изнервирале оти ги пријавил

ЧЕТВОРИЦА СКОПЈАНИ ПРЕТЕПАЛЕ ЧУВАР - се изнервирале оти ги пријавил

ЌЕ ЈА ПУКА ОД ПАРТИЈА - Милошоски најавува голема бомба за Заев

ЌЕ ЈА ПУКА ОД ПАРТИЈА - Милошоски најавува голема бомба за Заев