10 Јуни, 2023
0.0253

ДНО: НЕКУЛТУРЕН И НЕДОЗВОЛИВ ГОВОР - професорката Павловска-Данева со жестока реакција за Ковачки

Објавено во: Македонија 28 Март, 2023

Добивај вести на Viber

Професорката Ана Павловска Данева со жестока критика на својот фејсбук профил за пратеникот Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ, која рече од собраниска говорница дека министерката Славјанка Петровска секој ден земала седативи.

„Дно! Говоров не само што е политички крајно некоректен, некултурен и недозволив, туку е и контрапродуктивен! Дегутантно“, напиша Данева на фејсбук.


Инаку, и самата министерка реагираше и му најави на Ковачки уште една тужба за овие негови наводи, кои ги нарече лаги.

Можеби ќе ве интересира

Почина жената што падна од 6-ти кат во Бутел

Почина жената што падна од 6-ти кат во Бутел

Декан Горан Марковски: Феномени како во Делчево ќе има се почесто

Декан Горан Марковски: Феномени како во Делчево ќе има се почесто

Мицкоски и Пандов открија биста на Драган Богдановски до седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски и Пандов открија биста на Драган Богдановски до седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Државен испитен центар: Матурантите препишувале откако ги добиле тестовите по англиски јазик

Државен испитен центар: Матурантите препишувале откако ги добиле тестовите по англиски јазик

Сашко Јовев би сакал да биде министер за здравство

Сашко Јовев би сакал да биде министер за здравство

Некој го открил матурскиот тест по англиски јазик

Некој го открил матурскиот тест по англиски јазик

Автопатот пред влезот на Охрид ќе биде затворен во наредните 45 дена

Автопатот пред влезот на Охрид ќе биде затворен во наредните 45 дена

Ресенчанец загина откако излета од пат

Ресенчанец загина откако излета од пат

Велосипедистка почина во сообраќајка во Прилеп

Велосипедистка почина во сообраќајка во Прилеп