11 Декември, 2023
0.0247

ДЕТАЛИ ЗА СМРТТА НА ЅВЕЗДАТА НА „ПРИЈАТЕЛИ“: Познато е каде е пронајден мртов Метју Пери, неговата слика од истото место од пред шест дена е застрашувачка

Објавено во: Свет, Стил 29 Октомври, 2023

Добивај вести на Viber

Метју Пери, најпознат по улогата на Чендлер Бинг во хит серијата „Пријатели“, е пронајден мртов во џакузито на неговиот дом во Лос Анџелес, објави TMZ.

Метју Пери вежбаше два часа тоа утро, а потоа го испрати својот асистент во снабдувањето. Кога асистентот се вратил два часа подоцна, го нашол Пери во несвест и веднаш повикал полиција и 911. Сепак, лекарите биле немоќни да го спасат.

View this post on Instagram

A post shared by Matthew Perry (@mattyperry4)

Полициски извори на TMZ велат дека Пери најверојатно се удавил, но понатамошната истрага ќе покаже под кои околности тоа се случило. Во близина на телото не биле пронајдени наркотици и засега се верува дека смртта не била насилна.

Тој пред само 6 дена на својот Инстаграм профил објави фотографија од истото џакузи.

Иако „Пријатели“ беше неговиот најголем успех во актерскиот свет, Пери беше ангажиран во сериите како „Момците ќе бидат момчиња“, „Болки што растат“, „Сребрени лажици“, „Чарлс на одговорност“, „Сиднеј“, „Беверли Хилс“. , 90210“, „Ally McBeal“ и многу други.

View this post on Instagram

A post shared by Matthew Perry (@mattyperry4)
Метју Пери се бореше со зависноста од дрога и алкохол зад камерите. Со години бил зависник од лекови против болки, поради што бил на рехабилитација.

Актерот во своите мемоари пишува за најтешките периоди од својот живот, но и за минатогодишната борба со вишокот килограми. Метју Пери никогаш не бил оженет, тој само накратко се вери со Моли Хурвиц пред неколку години.

Полицијата е пред куќата на починатиот актер, а веднаш дошол неговиот татко.

ФОТО: Метју Пери Инстаграм* Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2023 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

„МОСКВА Е ПОЛНА СО ПАРИ“ - дали помина најлошото за руската економија

„МОСКВА Е ПОЛНА СО ПАРИ“ - дали помина најлошото за руската економија

ЛОШИ ВЕСТИ ОД ГЕРМАНИЈА: Почнаа отпуштањата во хрватските компании, некои отпуштија и до 20 проценти од вработените

ЛОШИ ВЕСТИ ОД ГЕРМАНИЈА: Почнаа отпуштањата во хрватските компании, некои отпуштија и до 20 проценти од вработените

ОВА Е УСЛОВ ЗА МИР? Зеленски го потпиша указот, а Лавров објасни се

ОВА Е УСЛОВ ЗА МИР? Зеленски го потпиша указот, а Лавров објасни се

ДРАМА НА АЕРОДРОМОТ ВО СТОКХОЛМ: Сензори регистрирале мистериозна топлина во авионот, а потоа бил вклучен алармот

ДРАМА НА АЕРОДРОМОТ ВО СТОКХОЛМ: Сензори регистрирале мистериозна топлина во авионот, а потоа бил вклучен алармот

ДОДЕКА РУСИЈА ТЕСТИРА РАКЕТИ, СЕ ПОВЕЌЕ СЕ ЗБОРУВА ЗА НОВА ВОЈНА ВО ЕВРОПА: Дали нуклеарната апокалипа се посигурна од климатската?

ДОДЕКА РУСИЈА ТЕСТИРА РАКЕТИ, СЕ ПОВЕЌЕ СЕ ЗБОРУВА ЗА НОВА ВОЈНА ВО ЕВРОПА: Дали нуклеарната апокалипа се посигурна од климатската?

ОСТРАТА ЗИМА ГИ НАМАЛИ ЗАЛИХИТЕ: Еве колку гас троши Европа

ОСТРАТА ЗИМА ГИ НАМАЛИ ЗАЛИХИТЕ: Еве колку гас троши Европа

„ОВАА КАНАДА ДЕНЕС НЕ Е ЗЕМЈА ВО КОЈА БИ ДОШОЛ“ Горан брутално за кириите, платите,цените и кредитите

„ОВАА КАНАДА ДЕНЕС НЕ Е ЗЕМЈА ВО КОЈА БИ ДОШОЛ“ Горан брутално за кириите, платите,цените и кредитите

„ЌЕ УМРЕМЕ БЕЗ ПОМОШ“: Олега Зеленска моли за помош

„ЌЕ УМРЕМЕ БЕЗ ПОМОШ“: Олега Зеленска моли за помош

„ТОЈ Е МРТОВ ЧОВЕК“: Кој е лидерот на Хамас, Јахја Синвар?

„ТОЈ Е МРТОВ ЧОВЕК“: Кој е лидерот на Хамас, Јахја Синвар?