23 Јули, 2024
0.0267

ДАЛИ ТРЕТМАНИТЕ ЌЕ ТРААТ ПОВЕЌЕ ОД ОЧЕКУВАНОТО? Кејт не сакаше да слуша, сега ќе се справува со последиците

Објавено во: Свет 21 Јуни, 2024

Добивај вести на Viber

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, се појави во јавноста на 15 јуни по шест месеци отсуство.

Поводот беше официјалниот роденден на кралот Чарлс, кој беше прославен како дел од церемонијата „Trooping the Colour“.

Се верува дека принцезата се подготвила многу за овој ден и вложила многу труд и енергија за да излезе во јавност, што не е мала работа во екот на нејзината битка со ракот. Многумина на церемонијата и рекоа да седне, но таа одби, а многумина веруваат дека претерала.

„Да не се преправаше, сега ќе и беше полесно“, е реченица која можеше да се прочита неколку пати на социјалните мрежи, а се однесува на принцезата од Велс. 

Јавноста е свесна за нејзината тешка дијагноза и борбата со ракот, но никому не му е јасно зошто Кејт цело време стоела на официјалната прослава на роденденот на кралот. Многумина и рекоа да седне, но таа јасно сакаше да покаже колку е силна и покрај нејзината болест.

Сепак, кралските експерти сега велат дека како резултат на тоа, третманот може да се продолжи. Кејт беше толку исцрпена од тоа едно јавно појавување што и треба долг одмор. Откако откри дека има рак на крајот на март, таа престана да се рекламира на социјалните мрежи, иако имаше причина да го стори тоа со оглед на различните дезинформации што кружеа.

Само еден ден пред да излезе во јавност, таа со милиони сподели како се чувствува по превентивната хемотерапија.

„Како што знае секој што поминува низ хемотерапија, има добри и лоши денови. Во тие лоши денови, се чувствувате слаби, уморни и треба да го одморите вашето тело. Но, во добрите денови, кога се чувствувате посилни, сакате да се чувствувате Добро, третманот е во тек и ќе трае уште неколку месеци“, истакна таа.

Кејт рече и дека во текот на летото ќе се обиде да се вклучи во неколку јавни ангажмани, но се зависи од тоа како се чувствува бидејќи нејзините третмани се уште не се завршени.

„Учим како да бидам трпелив, особено со неизвесност. Го слушам своето тело и си дозволувам да одвојам време што ми е потребно за да се лекувам. Ви благодарам многу за разбирањето и на сите вас кои толку храбро го споделивте вашето приказни со мене“, заклучи таа.

Фото: Принтскрин/Х

Можеби ќе ве интересира

АТЕНТАТОТ НА ТРАМП Е НАЈГОЛЕМОТ ОПЕРАТИВЕН НЕСУПЕХ НА ТАЈНАТА СЛУЖБА: Директорката Кимберли Читл поднесе оставка

АТЕНТАТОТ НА ТРАМП Е НАЈГОЛЕМОТ ОПЕРАТИВЕН НЕСУПЕХ НА ТАЈНАТА СЛУЖБА: Директорката Кимберли Читл поднесе оставка

ЈА ОБЕЗБЕДИ ПОТРЕБНАТА ПОДДРШКА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ: Трамп води против Камала Харис но со помала разлика од Бајден

ЈА ОБЕЗБЕДИ ПОТРЕБНАТА ПОДДРШКА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ: Трамп води против Камала Харис но со помала разлика од Бајден

НЕТФЛИКС РАЗВИВА НАД 80 ИГРИ: Платформата планира да лансира по една секој месец

НЕТФЛИКС РАЗВИВА НАД 80 ИГРИ: Платформата планира да лансира по една секој месец

„И ПОКРАЈ ОГРОМНИОТ ПРИТИСОК“ Сијарто: Словачка ја поддржа мировната иницијатива на Унгарија и го налути Борел

„И ПОКРАЈ ОГРОМНИОТ ПРИТИСОК“ Сијарто: Словачка ја поддржа мировната иницијатива на Унгарија и го налути Борел

„ГОНЕВ КРИМИНАЛЦИ, ДОБРО ГИ ЗНАМ МОМЦИТЕ КАКО ТРАМП“: Камала Харис ја започна кампањата, прв говор во изборниот штаб

„ГОНЕВ КРИМИНАЛЦИ, ДОБРО ГИ ЗНАМ МОМЦИТЕ КАКО ТРАМП“: Камала Харис ја започна кампањата, прв говор во изборниот штаб

КАМАЛА ХАРИС ГО ОДРЖА СВОЈОТ ПРВ ЈАВЕН НАСТАП И ГО ВОЗВИШИ БАЈДЕН: „Ги надмина дури и оние кои служеа по два мандати“

КАМАЛА ХАРИС ГО ОДРЖА СВОЈОТ ПРВ ЈАВЕН НАСТАП И ГО ВОЗВИШИ БАЈДЕН: „Ги надмина дури и оние кои служеа по два мандати“

ШТО СЀ ЌЕ ДОНЕСЕ ПОВЛЕКУВАЊЕТО НА БАЈДЕН - тензиите растат, а геополитичките предизвици стануваат сѐ поголеми

ШТО СЀ ЌЕ ДОНЕСЕ ПОВЛЕКУВАЊЕТО НА БАЈДЕН - тензиите растат, а геополитичките предизвици стануваат сѐ поголеми

Камала Харис: Првата жена и првиот црн потпретседател на САД, демократскиот кандидат за претседател

Камала Харис: Првата жена и првиот црн потпретседател на САД, демократскиот кандидат за претседател

„БАЈДЕН СО НЕТРПЕНИЕ ГО ЧЕКА КРАЈОТ НА СВОЈОТ МАНДАТ“: Камала Харис беше поддржана од претседателите на Демократската партија во сите 50 држави

„БАЈДЕН СО НЕТРПЕНИЕ ГО ЧЕКА КРАЈОТ НА СВОЈОТ МАНДАТ“: Камала Харис беше поддржана од претседателите на Демократската партија во сите 50 држави