10 Јуни, 2023
0.0382

Бугарска делегација предводена од Демерџиев ќе положи цвеќе на гробот на Делчев

Објавено во: Македонија 03 Февруари, 2023

Добивај вести на Viber

Бугарска делегација утре ќе положи цвеќе на гробот на херојот Гоце Делчев. 

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и министер за внатрешни работи, Иван Демерџиев и заменик-министерот Венцислав Катинов утре, на 4 февруари, ќе положат цвеќе во дворот на црквата „Свети Спас“ во Скопје, Република Северна Македонија. Двајцата ќе му оддадат почит на споменот на Гоце Делчев по повод 151-годишнината од неговото раѓање“, стои во кусото соопштение објавено на официјалната интернет-страница на Министерството за внатрешни работи на Бугарија. Бугарските медиуми ја пренесоа веста дека нивна делегација ќе допатува во Скопје. 

Можеби ќе ве интересира

Директори од основни училишта во Кавадарци се тепале во ноќен клуб

Директори од основни училишта во Кавадарци се тепале во ноќен клуб

Почина жената што падна од 6-ти кат во Бутел

Почина жената што падна од 6-ти кат во Бутел

Декан Горан Марковски: Феномени како во Делчево ќе има се почесто

Декан Горан Марковски: Феномени како во Делчево ќе има се почесто

Мицкоски и Пандов открија биста на Драган Богдановски до седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски и Пандов открија биста на Драган Богдановски до седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Државен испитен центар: Матурантите препишувале откако ги добиле тестовите по англиски јазик

Државен испитен центар: Матурантите препишувале откако ги добиле тестовите по англиски јазик

Сашко Јовев би сакал да биде министер за здравство

Сашко Јовев би сакал да биде министер за здравство

Некој го открил матурскиот тест по англиски јазик

Некој го открил матурскиот тест по англиски јазик

Автопатот пред влезот на Охрид ќе биде затворен во наредните 45 дена

Автопатот пред влезот на Охрид ќе биде затворен во наредните 45 дена

Ресенчанец загина откако излета од пат

Ресенчанец загина откако излета од пат