29 Март, 2023
0.0191

БРУТАЛНА АЛБАНСКА БАНДА „ЗАВЛАДЕА“ СО БРИТАНИЈА - дилаат хероин, рекетираат, и се снимаат на социјалните мрежи

Објавено во: Свет 31 Јануари, 2023

Добивај вести на Viber

Членовите на албанската банда Хелбанијанц, кои дејствуваат во еден дел на Велика Британија, поточно во Баркинг во близина на Лондон, ги држат локалните жители во постојан страв.

Бандата Hellbanianz се сместени на имот во Баркинг и често се појавуваат на социјалните мрежи за да се фалат со своите криминални активности.

За уште повеќе да го „кренат“ гласот на своите постапки, членовите на оваа банда често се фотографираат за Инстаграм со автомобили, пари и пиштоли.

Дејзи О'Доерти, која живее во истата област со членовите на оваа банда, вели дека гореспоменатите гангстери се однесуваат така што другите жители живеат во страв.

Бандата се здоби со слава во 2017 година кога објавија рап видео во кое се фалат со парите што ги заработиле од продажба на дрога и други криминални активности.

О'Доерти опиша инцидент што се случи неодамна. Нејзините животни, куче и мачки, една ноќ се вознемириле, а потоа таа ја отворила вратата за да ја види полицијата со кучиња.

„Влези внатре“, и рекол полицаецот, по што полицајците „побегнале“, вели таа, додавајќи дека „никогаш не видела такво нешто“.

Потоа дознала дека рацијата била извршена како дел од полициска операција во југоисточна Англија и дека е вклучено оружје. Во акцијата беа уапсени десет лица.

Повеќе детали на Нова.рс

Фото: Твитер

Можеби ќе ве интересира

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Објавено видео како полицијата ја изрешета жената која ги уби учениците во САД

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Објавено видео како полицијата ја изрешета жената која ги уби учениците во САД

ЦРН КРУГ ЛЕБДИ НАД МОСКВА: Граѓаните споделуваат видео, но не знаат што е тоа

ЦРН КРУГ ЛЕБДИ НАД МОСКВА: Граѓаните споделуваат видео, но не знаат што е тоа

Синдикатите бараат Макрон „да одмори“: Властите испраќаат илјадници полицајци „да ја бранат земјата“

Синдикатите бараат Макрон „да одмори“: Властите испраќаат илјадници полицајци „да ја бранат земјата“

ЗАБРАНА ЗА ПРОДАЖБА НА ВОЗИЛА ШТО ЕМИТУВААТ CO2! Донесен е важен закон!

ЗАБРАНА ЗА ПРОДАЖБА НА ВОЗИЛА ШТО ЕМИТУВААТ CO2! Донесен е важен закон!

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ГИ ПОГОДИ ОСТРОВИТЕ НА ЈАПОНИЈА! Според Рихтеровата скала измерени 6,2 степени

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ГИ ПОГОДИ ОСТРОВИТЕ НА ЈАПОНИЈА! Според Рихтеровата скала измерени 6,2 степени

ПЛАНИРАЛА И ДРУГИ НАПАДИ: Полицијата пронајде манифест!

ПЛАНИРАЛА И ДРУГИ НАПАДИ: Полицијата пронајде манифест!

ВИДЕО: ДЕТАЛИ ОД МАСАКРОТ ВО САД, УБИЕНИ ДЕЦА ВО УЧИЛИШТЕ! Полицијата објави видео снимки од напаѓачот

ВИДЕО: ДЕТАЛИ ОД МАСАКРОТ ВО САД, УБИЕНИ ДЕЦА ВО УЧИЛИШТЕ! Полицијата објави видео снимки од напаѓачот

НЕТАНЈАХУ ПОПУШТИ ПОД СИЛНИОТ ПРИТИСОК: Ги одложува судските реформи кои ескалираа со протести

НЕТАНЈАХУ ПОПУШТИ ПОД СИЛНИОТ ПРИТИСОК: Ги одложува судските реформи кои ескалираа со протести

ТРИ СИМПТОМИ КОИ СЕ ЈАВУВААТ ЕДЕН МЕСЕЦ ПРЕД СРЦЕВ УДАР: Обрнете внимание на клучните работи кои водат до директна смрт

ТРИ СИМПТОМИ КОИ СЕ ЈАВУВААТ ЕДЕН МЕСЕЦ ПРЕД СРЦЕВ УДАР: Обрнете внимание на клучните работи кои водат до директна смрт