15 Јуни, 2024
0.0245

Брачна двојка од Србија исчезна во Грција

Објавено во: Балкан 19 Септември, 2023

Добивај вести на Viber

Во Грција исчезна брачна двојка од Деспотовац, Србија.

Преку социјалните мрежи семејството од Србија ги бара Мирко и Мила Милосављевиќ кои во неделата пристигнале во Паралија, но оттогаш им се губи секаква трага. 

„Во Грција моментално се трага по брачен пар од Деспотовац. Мирка и Миле Милосављевиќ не контактирале со децата од неделата кога пристигнале во Катерини Паралија“, објавено е на Фејсбук групата Грција инфо.

Децата на брачната двојка контактирале со полицијата во Катерини и се известени дека немаат информации дека нешто им се случило на овие лица.
Дојдоа со црн помал автомобил БМВ од серијата БМВ и имаат таблички од Деспотовац, ДЕ-027-БХ“, се вели во соопштението.

Летово српски граѓани беа загрижени за своите роднини кои отишле во Грција, но потоа се испостави дека тие не можеле да стапат во контакт, не се јавиле дома, затоа што немале интернет. 

foto Facebook

Можеби ќе ве интересира

НАЈМИРНИ ЗЕМЈИ ВО СВЕТОТ: На листата се најде и една балканска држава

НАЈМИРНИ ЗЕМЈИ ВО СВЕТОТ: На листата се најде и една балканска држава

ЗА ПАПАДОПУЛУ, ТАБЛИТЕ СО ФИРОМ И СКОПЈЕ НЕ СЕ ПРАШАЊЕ: „Да зборуваме за големите прашања“, вели таа

ЗА ПАПАДОПУЛУ, ТАБЛИТЕ СО ФИРОМ И СКОПЈЕ НЕ СЕ ПРАШАЊЕ: „Да зборуваме за големите прашања“, вели таа

(ВИДЕО) ГРАД ВО СРБИЈА: Еве каква беше состојбата во Горњи Милановац

(ВИДЕО) ГРАД ВО СРБИЈА: Еве каква беше состојбата во Горњи Милановац

ОШТЕТЕНИ АВТОМОБИЛИ, ПОПЛАВЕНИ УЛИЦИ: Невреме зафати делови од Србија

ОШТЕТЕНИ АВТОМОБИЛИ, ПОПЛАВЕНИ УЛИЦИ: Невреме зафати делови од Србија

СНЕГ ВО ЈУНИ НА ТРИГЛАВ ВО СЛОВЕНИЈА: Времето изненади

СНЕГ ВО ЈУНИ НА ТРИГЛАВ ВО СЛОВЕНИЈА: Времето изненади

ХРВАТИТЕ ИМ ОБЈАВИJA „ВОЈНА“ НА КРАДЦИТЕ: Со дронови ги „ловат“ оние кои крадат компири

ХРВАТИТЕ ИМ ОБЈАВИJA „ВОЈНА“ НА КРАДЦИТЕ: Со дронови ги „ловат“ оние кои крадат компири

ОХРИДСКО СЦЕНАРИО ВО ГРЦИЈА: Заради многу градби во ризик е животната средина

ОХРИДСКО СЦЕНАРИО ВО ГРЦИЈА: Заради многу градби во ризик е животната средина

ЕВЕ КАКВА Е СОСТОЈБАТА ВО СОЛУН: Кој и да патува во овој дел од Грција нека се подготви да си почека

ЕВЕ КАКВА Е СОСТОЈБАТА ВО СОЛУН: Кој и да патува во овој дел од Грција нека се подготви да си почека

НА ПРОДАЖБА И ТОА МАЛКУ ШТО ОСТАНА ОД ВРЕМЕТО НА ЈУГОСЛАВИЈА: Се нудат два авиони, делови, инвентар и опрема за 4,9 милиони евра од југословенската авиокомпанија

НА ПРОДАЖБА И ТОА МАЛКУ ШТО ОСТАНА ОД ВРЕМЕТО НА ЈУГОСЛАВИЈА: Се нудат два авиони, делови, инвентар и опрема за 4,9 милиони евра од југословенската авиокомпанија