21 Март, 2023
0.0247

БОРБЕНОТО ВОЗИЛО „МИЛОШ“ ГО ПРЕПОЛОВИ ЦИТРОЕНОТ КАЈ ПАНЧЕВО: Загина жената возач, ова се први слики од страшната несреќа

Објавено во: Балкан 30 Јануари, 2023

Добивај вести на Viber

Жена загина денеска во несреќа што се случи кај селото Владимировац, кај Панчево. Се судриле воено борбено возило „Милош“ и автомобил, а колку бил силен судирот покажуваат сликите од местото на настанот.

Борбеното возило завршило превртено покрај коловозот, додека автомобилот за кој се вели дека е „цитроен пикасо“ со белградски регистрации, исто така излетал од патот, а предниот дел му бил целосно згмечен.

Во несреќата повредени се и тројца воени лица кои се пренесени во болницата во Панчево.

За трагедијата се огласи и Министерството за одбрана.

- Жена загина денеска во сообраќајна несреќа, што се случила околу 15 часот на патот Вршац-Панчево, на влезот во село Владимировац, кога борбено возило „Милош“ на Вооружените сили на Србија, враќајќи се од редовна мисија, се судрил со цивилен автомобил, соопшти Министерството за одбрана.

Како што се наведува во соопштението, убиена е жена која управувала цивилно моторно возило.

Надлежните органи веднаш пристигнале на местото на настанот. Истрагата е во тек.

Министерството за одбрана и војската на Србија изразија најдлабоко жалење за загубениот живот.

View this post on Instagram

A post shared by 192.RS (@192_rs)


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Активисти го гаѓаа со торта косовскиот вицепремиер поради Заедницата на српски општини

(ВИДЕО) Активисти го гаѓаа со торта косовскиот вицепремиер поради Заедницата на српски општини

(ВИДЕО) Пред да се фрли во Морача со бебето, жената испратила вознемирувачка порака до родителите

(ВИДЕО) Пред да се фрли во Морача со бебето, жената испратила вознемирувачка порака до родителите

Поранешен советник се закани дека ќе фрли молотов коктел на куќата на Курти ако прифати Заедница на српски општини

Поранешен советник се закани дека ќе фрли молотов коктел на куќата на Курти ако прифати Заедница на српски општини

И НЕНАД ПЕРИШ ВО ПОТРАГА ПО ИЗЧЕЗНАТИТЕ ВО ДУНАВ: Несреќата ја разбуди болката кај таткото на Матеј

И НЕНАД ПЕРИШ ВО ПОТРАГА ПО ИЗЧЕЗНАТИТЕ ВО ДУНАВ: Несреќата ја разбуди болката кај таткото на Матеј

ЛЕКАРИ ИМ ГО ПРЕПИШУВАЛЕ „ОЗЕМПИК“ НА ЛУЃЕТО КОИ САКААТ ДА ОСЛАБАТ: Скандал со недостиг на лекови за дијабетичарите во Србија

ЛЕКАРИ ИМ ГО ПРЕПИШУВАЛЕ „ОЗЕМПИК“ НА ЛУЃЕТО КОИ САКААТ ДА ОСЛАБАТ: Скандал со недостиг на лекови за дијабетичарите во Србија

Курти: За членството во Советот на Европа, Косово веќе го има потребниот број гласови

Курти: За членството во Советот на Европа, Косово веќе го има потребниот број гласови

Кој е херојот кој го спаси детето во Црна Гора?

Кој е херојот кој го спаси детето во Црна Гора?

СЕ СТРЕСЕ РОМАНИЈА: Земјотресот го почувствуваа и во Србија

СЕ СТРЕСЕ РОМАНИЈА: Земјотресот го почувствуваа и во Србија

Туристи од Ќустендил откажале патување во Македонија стравувајќи од каменување на автобусите

Туристи од Ќустендил откажале патување во Македонија стравувајќи од каменување на автобусите