25 Април, 2024
0.0357

БЛИЦ ДОЗНАВА: Еве како изгледал животот на младиот брачен пар од Нови Сад кој се самоуби заедно со децата

Објавено во: Балкан 04 Март, 2024

Добивај вести на Viber

Инспекторите од Белград пристигнаа во Нови Сад за да помогнат во разрешувањето на мотивите и причините за невидената трагедија во која, како што се сомнева, Мартина П.С. и Лео П.С. ги убиле нивните две мали деца, а потоа се самоубиле скокајќи од 17 кат од зграда во Нови Сад, дознава „Блиц“.

Како што неофицијално дознава „Блиц“, Мартина и Лав, откако се преселиле во Нови Сад, не контактирале со никого, па ни со нивните семејства.

- Живееле под кирија, во многу скромни услови, а нивната материјална состојба исто така била многу скромна. Немале ни контакт со соседите, а кога биле пронајдени откако се фрлиле од висококатница, немале никакви документи со себе - вели изворот на „Блиц“.

Покрај проверката дали биле членови на секта поради пронајдени мотиви во дневната соба на куќата каде што живееле, истражителите имаат уште една линија на истрага.

- Се проверува и дали некому должеле пари. Се е во доменот на шпекулациите зошто тоа го направиле - вели извор на „Блиц“ запознаен со истрагата.

Во куќата на родителите на мајката владее тишина

Да потсетиме, репортерите на „Блиц“ отишле во родниот град на Мартина П.С.(23), а пред куќата на нејзините родители владее молк. Ролетните се спуштени, а од куќата се слушаат гласови. Сепак, никој не сака да ја отвори вратата.

- Кога полициските службеници ги идентификувале телата на Мартина и Лев, ги известиле мајката и таткото на Мартина. Веста ја примија прилично рамнодушно - вели изворот на „Блиц“.

Родителите на Мартина во полиција рекле дека воопшто немаат контакт со нивната ќерка.

- Нејзините родители не ни знаеле дека имаат уште еден внук - вели извор од истрагата.

Како што дознаваме, Мартина и Лав се венчале пред 4 години, а истата година го добиле и првиот син. После тоа се преселиле во Нови Сад.

Оваа брачна двојка живеела во Петроварадин.

Блиц.рс

Можеби ќе ве интересира

Вучиќ им се извини на Словенците по изјавата дека се „одвратни“, но не и на нивните политичари

Вучиќ им се извини на Словенците по изјавата дека се „одвратни“, но не и на нивните политичари

МАЈКАТА НА ДАЛИБОР ДРАГИЈЕВИЌ: Не се сомневам дека ќе се дознае кој го убил мојот син

МАЈКАТА НА ДАЛИБОР ДРАГИЈЕВИЌ: Не се сомневам дека ќе се дознае кој го убил мојот син

ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДАШЕ ГРЦИЈА - портокалов сахарски песок над Атина (ФОТО)

ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДАШЕ ГРЦИЈА - портокалов сахарски песок над Атина (ФОТО)

ПРИСТИГНАЛ ОБДУКЦИСКИОТ НАОД НА БРАТОТ НА УБИЕЦОТ НА МАЛАТА ДАНКА: Во врска со убиството испитани се 14 сведоци, еве што велат од обвинителството

ПРИСТИГНАЛ ОБДУКЦИСКИОТ НАОД НА БРАТОТ НА УБИЕЦОТ НА МАЛАТА ДАНКА: Во врска со убиството испитани се 14 сведоци, еве што велат од обвинителството

УКРАИНСКИ ГРАДЕЖНИК Е УБИЕН ВО ХРВАТСКА: Полицијата приведе едно лице

УКРАИНСКИ ГРАДЕЖНИК Е УБИЕН ВО ХРВАТСКА: Полицијата приведе едно лице

ЗА УБИСТВОТО НА ДАНКА ИЛИЌ: Се јавија нови сведоци

ЗА УБИСТВОТО НА ДАНКА ИЛИЌ: Се јавија нови сведоци

УАПСЕНИ ВОДАЧИ НА ФЕДЕРАЛНАТА ПОЛИЦИЈА: Голема акција на СИПА во Сараево, Зеница и Мостар поради врски со картелот „Тито“

УАПСЕНИ ВОДАЧИ НА ФЕДЕРАЛНАТА ПОЛИЦИЈА: Голема акција на СИПА во Сараево, Зеница и Мостар поради врски со картелот „Тито“

СНЕГ ЈА ПОКРИ ХРВАТСКА КАКО ДА Е БОЖИЌ: Невреме во Горски Котор, поплава во Пула, гром запали покрив од куќа во Ровињ... (ФОТО/ВИДЕО)

СНЕГ ЈА ПОКРИ ХРВАТСКА КАКО ДА Е БОЖИЌ: Невреме во Горски Котор, поплава во Пула, гром запали покрив од куќа во Ровињ... (ФОТО/ВИДЕО)

СРБИТЕ ЌЕ ЛЕТААТ СО ТАКСИ И ТОА Е ПРИЛИЧНО ДОСТА СЕРИОЗНО: Веќе потпишан меморандум со „Ербас“

СРБИТЕ ЌЕ ЛЕТААТ СО ТАКСИ И ТОА Е ПРИЛИЧНО ДОСТА СЕРИОЗНО: Веќе потпишан меморандум со „Ербас“