27 Септември, 2020
0.0582

Биди дел од најголемата шопинг манија во градот: Биди дел од Garage Sale

Објавено во: Мои пари 14 Август, 2020

Во тек е најголемата шопинг манија во градот. Традиционално, како и секоја година август месец е резервиран за Garage Sale, а оваа година, Ramstore Mall одлучи истиот да трае цел месец со цел избегнување на гужвите и запазување на протоколите за заштита од коронавирус.

Garage Sale е нашиот омилен настан. Настан кој нуди широк асортиман на содржини, наменети за сечиј вкус, а збогатени со неверојатни попусти.

Преостануваат уште две недели до крајот на најголемата шопинг манија во градот. Посетете го Ramstore Mall, нашиот Центар во Центар, почитувајте ги препораките за заштита од корона вирусот и искористете попусти до неверојатни 70%.


Можеби ќе ве интересира

Samsung Galaxy Note 20 – Магијата на пенкалцето и големата работна површина

Samsung Galaxy Note 20 – Магијата на пенкалцето и големата работна површина

7 врвни филмски наслови на репертоарот на А1 Drive-in киното

7 врвни филмски наслови на репертоарот на А1 Drive-in киното

Здравјето - клучен темел за достоинствен, среќен и исполнет живот

Здравјето - клучен темел за достоинствен, среќен и исполнет живот

Силк Роуд Банка во понеделник започнува исплатата на пензиите за месец септември

Силк Роуд Банка во понеделник започнува исплатата на пензиите за месец септември

ОКТА инсталираше фотоволтаична централа на меѓународното училиште НОВА

ОКТА инсталираше фотоволтаична централа на меѓународното училиште НОВА

Со изедначување на акцизата на екстра лесното гориво доби и животната средина и граѓаните

Со изедначување на акцизата на екстра лесното гориво доби и животната средина и граѓаните

Лаци со години играл исти бројки: Семејството Јанковски од Битола добија седумка на Лото 7

Лаци со години играл исти бројки: Семејството Јанковски од Битола добија седумка на Лото 7

ОКТА инсталираше фотоволтаична централа на меѓународното училиште НОВА

ОКТА инсталираше фотоволтаична централа на меѓународното училиште НОВА

Две кампањи на Њу момент во финалето на фестивалот за маркетинг „БалКанс“

Две кампањи на Њу момент во финалето на фестивалот за маркетинг „БалКанс“