23 Јуни, 2024
0.0542

БЕЌАРОВСКИ РАСПАЛИ: „СДСМ ВО 2016 ВО ПРОГРАМАТА ВЕТИЈА СПОЈУВАЊЕ НА КЛИНИКИТЕ, АМА ИЗЛАЖАА“: „ВМРО, завршете ја оваа агонија, мај 2028 и не е толку далеку“

Објавено во: Македонија 28 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Докторот Нико Беќаровски се огласи за изборното ветување на СДСМ за спојувањето на Клиничкиот центар.

Во изборната програма на СДСМ во сега веќе далечната 2016 година децидно стоеше "Спојување на Клиниките во еден Клинички центар" во првите шест месеци.

ИЗЛАЖАА, ама на лагата кратки и се нозете, дојде 8. Мај.

Во јавните настапи и ВМРО-ДПМНЕ и VLEN и ЗНАМ ветуваа спојување на Клиниките и укинување на 66 директори и 165 Членови на УО и вработување и напредување ИСКЛУЧИВО според МЕРИТ систем.

Завршете ја оваа агонија до 31 декември, бидејќи мај 2028 и не е толку далеку.

ЗА НАШЕ, НО И ВАШЕ ДОБРО.

За задоволни здравствени работници и пациенти со вратена доверба.

ЕДЕН ЧОВЕЧКИ ЖИВОТ Е ПОВРЕДЕН ОД БИЛО КОЈА ФУНКЦИЈА !“, напиша тој на фејсбук.Можеби ќе ве интересира

Вереникот Ристе потресен од смртта на младата Мартина: Грчки душман и го одзеде животот!

Вереникот Ристе потресен од смртта на младата Мартина: Грчки душман и го одзеде животот!

Бизнисменот Јахоски се придружува на коалицијата на Мицкоски?

Бизнисменот Јахоски се придружува на коалицијата на Мицкоски?

„Парада на гордоста“ се одржа без инциденти

„Парада на гордоста“ се одржа без инциденти

САД: Изјавата на Мицкоски е во склад со Договорото од Преспа

САД: Изјавата на Мицкоски е во склад со Договорото од Преспа

Меџити: Прв вицепремиер не постои како функција во Законот, но ја има во владината регулатива

Меџити: Прв вицепремиер не постои како функција во Законот, но ја има во владината регулатива

На млад скопјанец му се слошило и починал пред домашните

На млад скопјанец му се слошило и починал пред домашните

„Сириза“ го повика Мицотакис да преземе мерки против Мицкоски: Побарајте санкции од САД!

„Сириза“ го повика Мицотакис да преземе мерки против Мицкоски: Побарајте санкции од САД!

Општина Сарај доби в.д. градоначалник

Општина Сарај доби в.д. градоначалник

Адвокатот на кратовчанката која ги уби сопругот и свекорот: Класичен пример на жртва на повеќегодишно насилство

Адвокатот на кратовчанката која ги уби сопругот и свекорот: Класичен пример на жртва на повеќегодишно насилство