20 Јуни, 2024
0.0343

АВТОМОБИЛОТ ЦЕЛОСНО СМАЧКАН, СТАКЛО НА СИТЕ СТРАНИ: страшни слики на местото на сообраќајната несреќа кај Младеновац (ФОТО, ВИДЕО)

Објавено во: Балкан 29 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Страшни сцени на местото на несреќата кај Младеновац новинарите пронашле на лице место каде се судриле автомобил и приградски автобус на релација 493.

Возачот на патничко возило загина, а повеќе од триесет лица се повредени во тежок судар што се случи утринава кај Младеновац.

На лице место има и екипи на сообраќајната полиција, како и инспектори кои вршат преглед на автомобили. Она што може да се види од сликите е дека автомобилот е целосно згмечен, додека предниот дел на автобусот исто така е тешко оштетен.

Оваа сообраќајна несреќа се случила во 5.40 часот. На терен излегле пет екипи на Брза помош, кои ги згрижиле сите патници од автобусот, кои сега се во Ургентниот центар.

Екипите на погребалното друштво го однеле телото од местото на настанот, додека повредените пристигнале во Ургентниот центар во Белград.Во тек е отстранување на автобусот кој учествувал во оваа сообраќајна несреќа. Автомобилот во кој загина возачот е отстранет.

На коловозот се расфрлани големи количества нафта. Екипите посипуваат ситен песок за да се исуши коловозот и апелираат до возачите внимателно да возат на оваа делница бидејќи патот е екстремно лизгав, јавува ТВ „Прва“.Според последните информации, само во Ургентниот центар досега се згрижени 37 пациенти, повредените се уште пристигнуваат, а дел се згрижени и во ВМА.

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Извор: Блиц.рс

Можеби ќе ве интересира

ВО ХРВАТСКА ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА Е 1.323 ЕВРА - еве во која дејност се заработува близу 2.500 евра

ВО ХРВАТСКА ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА Е 1.323 ЕВРА - еве во која дејност се заработува близу 2.500 евра

ЕКСПЛОДИРА БОМБА ВО ЦЕТИЊЕ: едно лице загина, неколкумина се повредени во близина на Спортскиот центар!

ЕКСПЛОДИРА БОМБА ВО ЦЕТИЊЕ: едно лице загина, неколкумина се повредени во близина на Спортскиот центар!

ЗА ВО ГРЦИЈА ВИ СЕ ПОТРЕБНИ „ДЕБЕЛИ“ ПАРИЧНИЦИ: За лежалка и чадор и до 15 евра!

ЗА ВО ГРЦИЈА ВИ СЕ ПОТРЕБНИ „ДЕБЕЛИ“ ПАРИЧНИЦИ: За лежалка и чадор и до 15 евра!

(ВИДЕО) СЕ ЕВАКУИРААТ ДВЕ НАСЕЛБИ: Пожарот зафати предградие на Атина

(ВИДЕО) СЕ ЕВАКУИРААТ ДВЕ НАСЕЛБИ: Пожарот зафати предградие на Атина

ГРЧКИ МИНИСТЕР: Европа треба да биде отворена за децата од Газа

ГРЧКИ МИНИСТЕР: Европа треба да биде отворена за децата од Газа

САХАРСКИ ПЕСОК ВО ХРВАТСКА: Еве како изгледаше

САХАРСКИ ПЕСОК ВО ХРВАТСКА: Еве како изгледаше

ЦЕЛА ЕВРОПА „ГОРИ“: Турција руши рекорди, Грција имплементираше мерки, а Македонија во портокалова фаза

ЦЕЛА ЕВРОПА „ГОРИ“: Турција руши рекорди, Грција имплементираше мерки, а Македонија во портокалова фаза

ГРЦИЈА ДОБИ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: „Ако сакате да ги задржите туристите, мора да го направите ова, потребни се итни реформи“

ГРЦИЈА ДОБИ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: „Ако сакате да ги задржите туристите, мора да го направите ова, потребни се итни реформи“

УСПЕХ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ ВО АЛБАНИЈА: Табла која содржи македонски јазик ќе биде поставена во Тирана

УСПЕХ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ ВО АЛБАНИЈА: Табла која содржи македонски јазик ќе биде поставена во Тирана