23 Февруари, 2020
0.0241

Атиџе ЗАСЛУЖИЛА и порано некој да се сети на неа

Објавено во: Македонија 21 Јануари, 2020

Преку ноќ жената со име Атиџе стана видлива, позната, пофалувана. И навистина заслужено. 

Но, токму таа Атиџе заслужи некој и пред филмот во кој ја има главната улога да се сети на неа. Таа и пред Холивуд живееше со пчелите близу Лозово....

Такви како Атиџе има многу, иако таа е уникат. Ги среќаваме насекаде околу нас, ама се правиме дека не ги забележуваме. А кога некој така брзо ќе се вивне до Холивуд тогаш сите трчаме кон него.

Во екот на јавноста и коемнтари на социјалните мрежи. Се јавија и политичари кои веднаш притрчаа да и нудат и работа...работа? Работа со која ќе ја омаловажувате? Да се стопи во големото ништо ли? 

Подобро би било да вложите во нејзината мисија, афирмација на медот и во заштита на медопроизводството наместо да глумите загрижени и лицомерни постапки...

Вака некако гласат коментарите на твитер заедницата која не престанува да критикува и тоа со право.

Подолу издвојуваме неколку твитови токму за Атиџе од „Медената земја“...Можеби ќе ве интересира

ФИЛИПЧЕ ЗА ПОВРЕДЕНИТЕ: Четворица се борат за живот, во болница е и бремена жена

ФИЛИПЧЕ ЗА ПОВРЕДЕНИТЕ: Четворица се борат за живот, во болница е и бремена жена

МВР со детали за експлозијата - еве што се случило

МВР со детали за експлозијата - еве што се случило

ДРАМАТИЧНО НА КЛИНИКА: Тројца од повредените во експлозијата се борат за живот

ДРАМАТИЧНО НА КЛИНИКА: Тројца од повредените во експлозијата се борат за живот

Заев: Бомбата на Милошоски е неовластено сниман разговор, покажува колку е важен Законот за ЈО

Заев: Бомбата на Милошоски е неовластено сниман разговор, покажува колку е важен Законот за ЈО

Османи: Како ќе почне кампањата - ќе ни ја одреди судбината за ЕУ

Османи: Како ќе почне кампањата - ќе ни ја одреди судбината за ЕУ

Трите дечиња што загинаа во експлозијата имале осум, девет и 11 години

Трите дечиња што загинаа во експлозијата имале осум, девет и 11 години

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО РОМАНОВЦЕ - три деца загинаа од експлозија на плинска боца

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО РОМАНОВЦЕ - три деца загинаа од експлозија на плинска боца

ШТО ИМА ВО БОМБАТА НА МИЛОШОСКИ - тврди дека Заев договарал одлуки со Врховен суд

ШТО ИМА ВО БОМБАТА НА МИЛОШОСКИ - тврди дека Заев договарал одлуки со Врховен суд

ЧЕТВОРИЦА СКОПЈАНИ ПРЕТЕПАЛЕ ЧУВАР - се изнервирале оти ги пријавил

ЧЕТВОРИЦА СКОПЈАНИ ПРЕТЕПАЛЕ ЧУВАР - се изнервирале оти ги пријавил