29 Септември, 2023
0.0294

Алкалоид и вторпат го победи РК Вардар

Објавено во: Мои пари 27 Мај, 2023

Добивај вести на Viber

Алкалоид и вторпат го победи РК Вардар и со тоа се чекираше во групите од Лига Европа. Резултатот е 25-21. 

Ваквиот пласман е од исклучителна важност, затоа што второто место според рејтингот на Македонија носи и директно место во групната фаза од Лигата на Европа на ЕХФ. Алкалоид за само една година успеа  да влезе во елитното македонско ракометно друштво, а потоа и да си го трасира патот до европските купови.

Ова е одличен почеток на проектот предводен од Кире Лазаров со целосна поддршка на компанијата на чело со Живко Мукаетов. 

Најефикасен играч на натпреварот беше Мартин Серафимов со реализирани шест гола. 

Можеби ќе ве интересира

ЕДС АД: Овие потрошувачи беа снабдувани со 100 отсто чиста и обновлива енергија

ЕДС АД: Овие потрошувачи беа снабдувани со 100 отсто чиста и обновлива енергија

Респираторни инфекции - ублажување и отстранување на симптоми и терапија

Респираторни инфекции - ублажување и отстранување на симптоми и терапија

Лидер во земјоделското осигурување за 2023 - Признание за СН Осигурителен Брокер АД Битола

Лидер во земјоделското осигурување за 2023 - Признание за СН Осигурителен Брокер АД Битола

Најголемата ИТ компанија во Македонија се ребрендира: Сеавус е сега Киншифт

Најголемата ИТ компанија во Македонија се ребрендира: Сеавус е сега Киншифт

На Манаки ОФФ програмата – промовирана првата македонска плоча снимена со музика во живо

На Манаки ОФФ програмата – промовирана првата македонска плоча снимена со музика во живо

Направи ја најдобрата модна комбинација и освој ваучер од Fashion&Friends

Направи ја најдобрата модна комбинација и освој ваучер од Fashion&Friends

Пуштена во употреба најголемата онлајн продавница во Македонија

Пуштена во употреба најголемата онлајн продавница во Македонија

„Макпетрол“ ја обнови и пушти во употреба бензинската станица во Кавадарци

„Макпетрол“ ја обнови и пушти во употреба бензинската станица во Кавадарци

Македонски Телеком донираше T Tablet за дваесет семејства во социјален ризик

Македонски Телеком донираше T Tablet за дваесет семејства во социјален ризик