04 Декември, 2023
0.0370

А1 Македонија во месецот посветен на подигање на свеста за сајбер безбедност

Објавено во: Мои пари 02 Октомври, 2023

Добивај вести на Viber

Во октомври, месецот посветен на подигање на свесноста за сајбер безбедност на светско ниво, А1 Македонија со големо задоволство јанајавува новата промоција за сите деловни корисници поврзана со A1 Cyber Backup услугата. Со оваа промоција, бизнис корисниците имаат можност да ги заштитат своите податоци и да добијат 3 месеци бесплатен пробен период, при потпишување на договор со времетраење од 12 месеци.

Настојувањето да бидеме лидер во дигиталниот свет, ние во А1 Македонија го докажуваме со константно и посветено креирање и обезбедување најнови дигитални услуги и ИКТ решенија за нашите деловни корисници и со тоа ја исполнуваме нашата мисија да помогнеме на бизнисите во Македонија да ги постигнат своите цели за дигитална трансформација. Свесни за ризиците поврзани со сајбер заканите и посветени да обезбедиме пристап за нашите корисници до најдобрите можни решенија ја воведуваме промоцијата 3 месеци бесплатен пробен период за основните A1 Cyber Backup пакети. Со ова сите деловни субјекти, од мали и семејни фирми до најголеми корпорации, можат на брз и едноставен начин да ги заштитат своите податоци од хакерски напади и едноставно да ги реставрираат заштитените податоци кои биле нападнати со ransomware. Дополнително, нашиот тим експерти се на располагање за да обезбедат поддршка на секој чекор од патот за користење на овие услуги, со што процесот на имплементација на нашите решенија е многу полесен и поедноставен“, изјави Методија Мирчев, Извршен директор на А1 Македонија.  

Основната A1 Cyber Backupуслуга овозможува безбедно креирање и управување со резервни копии на податоците, и со тоа спречува загуба на податоците и изложеност на загуби поради ransomware напади. Покрај промотивните основни A1 Cyber Backup пакетисо три месечен пробен период, корисниците исто така можат да ја надградат својата сајбер заштита и со дополнителни A1 Cyber Backup Advanced пакети, коиовозможуваат дополнителна заштита од хакерски напади, дополнителни функционалости за backup на податоците, и напредни функции за управување со заштитата на уредите со што корисникот добива и заокружена безбедносна заштита и централизирано управување со заштитата на податоците.

Повеќе детали можете да најдете на www.a1.mk

ПР објава

* Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2023 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата денеска изнесува 160,33 евра за мегават час, на МЕМО 120,48 евра за мегават час

ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата денеска изнесува 160,33 евра за мегават час, на МЕМО 120,48 евра за мегават час

ТРЕТАТА ТУРНИРСКА ФАЗА ВО „ ЕСЕНСКА ТУРА ЗА 2WIN АВАНТУРА “ на 2win.mk ЗАВРШИ, СЛЕДУВА СРЕЌНО ТРКАЛО

ТРЕТАТА ТУРНИРСКА ФАЗА ВО „ ЕСЕНСКА ТУРА ЗА 2WIN АВАНТУРА “ на 2win.mk ЗАВРШИ, СЛЕДУВА СРЕЌНО ТРКАЛО

ГЛАСАЊЕТО ЗА ИГРИ НА СРЕЌА НА ЦРНО НЕ НОСИ ГЛАСОВИ!

ГЛАСАЊЕТО ЗА ИГРИ НА СРЕЌА НА ЦРНО НЕ НОСИ ГЛАСОВИ!

Diamond Mall ја отвори „Зоната на соништата“ – волшебно место за децата и возрасните

Diamond Mall ја отвори „Зоната на соништата“ – волшебно место за децата и возрасните

Новогодишна промоција за деловните корисници на Телеком

Новогодишна промоција за деловните корисници на Телеком

Комерцијална банка прогласена за „Банка на годината во 2023“ од магазинот The Banker

Комерцијална банка прогласена за „Банка на годината во 2023“ од магазинот The Banker

ЕВН Хоум не прифати дел од понудите за набавка на електрична енергија

ЕВН Хоум не прифати дел од понудите за набавка на електрична енергија

Во 2024 година нормализирање на работењето на Групација Триглав согласно стратегијата

Во 2024 година нормализирање на работењето на Групација Триглав согласно стратегијата

dm и д-р Ивица Стојаноски низ разговор откриваат: Колку и зошто се важни уролошките прегледи?

dm и д-р Ивица Стојаноски низ разговор откриваат: Колку и зошто се важни уролошките прегледи?