22 Јуни, 2024
0.0268

ВИДЕОЛОТАРИЈА ВО МАЈ ИСПЛАТИ ФАНТАСТИЧНИ 55.438.018,00 ДЕНАРИ КАЈ ИГРАЧИТЕ

Објавено во: Мои пари 11 Јуни, 2024

Добивај вести на Viber

Фантастична сума од 55.438.018,00 денари е збирниот износ кој Видеолотарија Касинос Австрија им го исплати на играчите за СУПЕР МИЛИОНЕР, МИЛИОНЕР и МИНИ ЏЕКПОТ во мај.

И мај беше среќен месец за играчите на видеолотариските терминали. Во текот на овој месец, Видеолотарија им исплати на играчите фантастичнa  сума од вкупно 55.438.018,00 денари за добивки.

На 01.05.2024, играчот Н.Д. од Тетово го освои најпосакуваниот џекпот, СУПЕР МИЛИОНЕР вреден 20.937.208,00 денари.

Минатиот месец сигналот за МИЛИОНЕР џекпот се повтори дури 17 пати. Збирно за оваа добивка на играчите им се исплатени 26.721.080,00 денари.

Во април се радуваа и играчите кои за добивката МИНИ ЏЕКПОТ, поделија 7.779.730,00 денари.

Забавата на видеолотариските терминали продолжува и во јуни.

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно #СуперМилионерЏекпот #МилионерЏекпот

Можеби ќе ве интересира

ЕВН Хоме ја прифати понудата на АД ЕСМ од 60 евра за мегаватчас за 85 отсто од потребите

ЕВН Хоме ја прифати понудата на АД ЕСМ од 60 евра за мегаватчас за 85 отсто од потребите

Амбасадорите Дејвид Гир и Кшиштоф Гжелчик во Македонски Брод - граѓаните заинтересирани да реализираат проекти со ЕУ-поддршка

Амбасадорите Дејвид Гир и Кшиштоф Гжелчик во Македонски Брод - граѓаните заинтересирани да реализираат проекти со ЕУ-поддршка

Концерти, фестивали, кино на отворено – Halk EZ ја отвора сезоната на кул искуства за своите корисници

Концерти, фестивали, кино на отворено – Halk EZ ја отвора сезоната на кул искуства за своите корисници

Видеолотарија Касинос Австрија обезбеди поддршка за спортскиот настан за млади- СПОРТСКИ ИГРИ ВЕЛЕС.

Видеолотарија Касинос Австрија обезбеди поддршка за спортскиот настан за млади- СПОРТСКИ ИГРИ ВЕЛЕС.

Со IQOS TogetherX платформата во трката за Токио

Со IQOS TogetherX платформата во трката за Токио

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Од Идеја до Инвестиција преку програмата #ИмамИдеја на Стартап Клуб Скопје

Од Идеја до Инвестиција преку програмата #ИмамИдеја на Стартап Клуб Скопје

Македонска премиера на целосно новиот Volkswagen Tiguan

Македонска премиера на целосно новиот Volkswagen Tiguan

„Славиме заедно – 100 години Прилепска Пиварница“

„Славиме заедно – 100 години Прилепска Пиварница“