20 Јануари, 2018
0.4235
    ALK 7650    0.02%     BESK 9991    -3%     GRNT 824.02    0.32%     KMB 3152.12    0.17%     MTUR 4250    1.19%     OHB 5200    4%     OKTA 3111    -8.96%     RMDEN16 94.4    0%     RZUS 113    9.51%     SLAV 6100    95.89%     STB 960    1.65%     STIL 151.56    0.58%     TIKV 153    -2.55%     TKVS 3202    1.72%     TNB 13228.04    0.22%     TTK 951.17    1.04%     UNI 2000    0.03%     ZPKO 2710    4.23%

На скопските улици загина уште една жртва-ударот фатален за млад возач

Објавено во: Македонија 13 Јануари, 2018

Брзото возење при што возачите најчесто губат контрола над управувањето со возилото секојдневно зема данок на скопските патишта.

Уште еден млад живот згасна по вчерашната несреќа на скопскиот булeвар „Александар Македонски“.

Ударот во метални столбчиња, потоа во дрво и во метална кенделабра биле фатални за 36-годишен маж од Марино, додека сопатникот поминал со потешки повреди и моментално е на лекување на клиниката за трауматологија.

На местото на несреќата била потребна и интервенција на пожарникарите, додека телото на починатиот е предадено на обдукција.

Апелите за внимателност при возењето се постојани, а возачите да ја прилагодуваат брзината и да возат согласно прописите.

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР МАГАЗИН: Јазици за разбирање или говори за недоверба - Кој и зошто стравува од употреба на албанскиот јазик?

ФАКТОР МАГАЗИН: Јазици за разбирање или говори за недоверба - Кој и зошто стравува од употреба на албанскиот јазик?

Хојт Ји: Ќе биде напорно, но договор меѓу Скопје и Атина може да има

Хојт Ји: Ќе биде напорно, но договор меѓу Скопје и Атина може да има

КЛИК ПЛУС: Каде водат економските политики на Владата?

КЛИК ПЛУС: Каде водат економските политики на Владата?

Кога може да очекуваме снег во Македонија?

Кога може да очекуваме снег во Македонија?

ЗAЕВ ЗА ИМЕТО: Ќе се изнајде решение каде ќе се сочува достинството на двете страни

ЗAЕВ ЗА ИМЕТО: Ќе се изнајде решение каде ќе се сочува достинството на двете страни

Му ветиле работа во Германија и му земале 80.000 денари

Му ветиле работа во Германија и му земале 80.000 денари

Заев тврди дека Законот за јазици е во рамки на Уставот

Заев тврди дека Законот за јазици е во рамки на Уставот

И на Водици нема одмор за текстилните работници од Истокот

И на Водици нема одмор за текстилните работници од Истокот

Кој му испратил писмо со закани на Сашо Тасевски?

Кој му испратил писмо со закани на Сашо Тасевски?