20 Јануари, 2018
0.3398
    ALK 7650    0.02%     BESK 9991    -3%     GRNT 824.02    0.32%     KMB 3152.12    0.17%     MTUR 4250    1.19%     OHB 5200    4%     OKTA 3111    -8.96%     RMDEN16 94.4    0%     RZUS 113    9.51%     SLAV 6100    95.89%     STB 960    1.65%     STIL 151.56    0.58%     TIKV 153    -2.55%     TKVS 3202    1.72%     TNB 13228.04    0.22%     TTK 951.17    1.04%     UNI 2000    0.03%     ZPKO 2710    4.23%

Финансии

НЕ ЧЕКАЈТЕ: Германија бара сезонски работници, плата и до 4 000 евра

НЕ ЧЕКАЈТЕ: Германија бара сезонски работници, плата и до 4 000 евра

19 Јануари, 2018

ЕПЛ сака да биде и морален гигант-за што ќе плати 38 милијарди долари?

ЕПЛ сака да биде и морален гигант-за што ќе плати 38 милијарди долари?

18 Јануари, 2018

СЕ ПОЧЕСТО СЕ КУПУВА ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ: Што купуваат најмногу европските граѓани?

СЕ ПОЧЕСТО СЕ КУПУВА ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ: Што купуваат најмногу европските граѓани?

18 Јануари, 2018

Игнорирајте вакви луѓе: Знаци кои укажуваат дека сте во лоша работна екипа

Игнорирајте вакви луѓе: Знаци кои укажуваат дека сте во лоша работна екипа

17 Јануари, 2018

МИЛИЈАРДСКА ЗДЕЛКА: Ferrero го купува американскиот бизнис на Nestle

МИЛИЈАРДСКА ЗДЕЛКА: Ferrero го купува американскиот бизнис на Nestle

17 Јануари, 2018

Искоренете ги овие 7 штетни навики на работното место ако сакате поголем успех

Искоренете ги овие 7 штетни навики на работното место ако сакате поголем успех

16 Јануари, 2018

БИЗНИС КОЈ НОСИ ПО 12.000 ЕВРА ГОДИШНО: Можете да почнете и со мала површина

БИЗНИС КОЈ НОСИ ПО 12.000 ЕВРА ГОДИШНО: Можете да почнете и со мала површина

15 Јануари, 2018

Според „Goldman Saks“ биткоинот е новото злато

Според „Goldman Saks“ биткоинот е новото злато

15 Јануари, 2018

Трансфери на акциите на Гранит и Тиквеш - За каква зделка се работи?

Трансфери на акциите на Гранит и Тиквеш - За каква зделка се работи?

15 Јануари, 2018

Ворен Бафет има 100 милијарди долари - На што ќе ги потроши?

Ворен Бафет има 100 милијарди долари - На што ќе ги потроши?

15 Јануари, 2018

Како ќе се одрази врз златото кинеското бегање од доларот?

Како ќе се одрази врз златото кинеското бегање од доларот?

15 Јануари, 2018

7 неверојатни факти за богатството на Џеф Безос, најбогатиот човек во светот

7 неверојатни факти за богатството на Џеф Безос, најбогатиот човек во светот

13 Јануари, 2018

ЖИВЕАТ КАКО ШТО СОНУВАЛЕ: Ја продал компанијата, сега патува и заработува со своето семејство

ЖИВЕАТ КАКО ШТО СОНУВАЛЕ: Ја продал компанијата, сега патува и заработува со своето семејство

13 Јануари, 2018

Уште една голема блок трансакција со акциите на Комерцијална

Уште една голема блок трансакција со акциите на Комерцијална

12 Јануари, 2018

1 совет кој што нема да ви се допадне, но ќе ја спаси вашата кариера

1 совет кој што нема да ви се допадне, но ќе ја спаси вашата кариера

12 Јануари, 2018

Три навики на Бафет за пат до богатство

Три навики на Бафет за пат до богатство

11 Јануари, 2018

Ги проучувал навиките на богатите: Што прават милионерите прво кога станат?

Ги проучувал навиките на богатите: Што прават милионерите прво кога станат?

11 Јануари, 2018

Новата листа на УЈП има помалку должници и намален долг

Новата листа на УЈП има помалку должници и намален долг

11 Јануари, 2018