20 Јануари, 2018
0.4287
    ALK 7650    0.02%     BESK 9991    -3%     GRNT 824.02    0.32%     KMB 3152.12    0.17%     MTUR 4250    1.19%     OHB 5200    4%     OKTA 3111    -8.96%     RMDEN16 94.4    0%     RZUS 113    9.51%     SLAV 6100    95.89%     STB 960    1.65%     STIL 151.56    0.58%     TIKV 153    -2.55%     TKVS 3202    1.72%     TNB 13228.04    0.22%     TTK 951.17    1.04%     UNI 2000    0.03%     ZPKO 2710    4.23%

Балкан

НЕ Е ГЕРМАНИЈА: Ова е земјата со најмногу бегалци во светот

НЕ Е ГЕРМАНИЈА: Ова е земјата со најмногу бегалци во светот

19 Јануари, 2018

Турската артилерија гранатира дел од Сирија

Турската артилерија гранатира дел од Сирија

19 Јануари, 2018

Србија и Косово ќе ги продолжат преговорите под посредство на ЕУ

Србија и Косово ќе ги продолжат преговорите под посредство на ЕУ

19 Јануари, 2018

Хрватите разочарани од својата публика: На Македонија беше полна салата

Хрватите разочарани од својата публика: На Македонија беше полна салата

19 Јануари, 2018

Ципрас на „смирувачка“ средба за името со архиепископот Јероним

Ципрас на „смирувачка“ средба за името со архиепископот Јероним

19 Јануари, 2018

Зошто Косово не сака Србија да се вклучи во истрагата за убиството на Ивановиќ?

Зошто Косово не сака Србија да се вклучи во истрагата за убиството на Ивановиќ?

18 Јануари, 2018

Турција се подготвува за воена интервенција

Турција се подготвува за воена интервенција

18 Јануари, 2018

Стејт Департментот предупредува за напади во уште една балканска земја

Стејт Департментот предупредува за напади во уште една балканска земја

18 Јануари, 2018

„Етнос“ пишува за три имиња кои ги предложил Нимиц

„Етнос“ пишува за три имиња кои ги предложил Нимиц

18 Јануари, 2018

ПОЗНАТИОТ САНТОРИНИ СО НОВИ НАМЕТНУВАЊА: Што подготвува островот за туристичките компании?

ПОЗНАТИОТ САНТОРИНИ СО НОВИ НАМЕТНУВАЊА: Што подготвува островот за туристичките компании?

18 Јануари, 2018

Ноје Цирхер Цајтунг: Како Харадинај стигна од исфрлувач во дискотека до најскапиот апартман во Швајцарија?

Ноје Цирхер Цајтунг: Како Харадинај стигна од исфрлувач во дискотека до најскапиот апартман во Швајцарија?

18 Јануари, 2018

Борисов уверен дека спорот може да го решат Заев и Ципрас

Борисов уверен дека спорот може да го решат Заев и Ципрас

18 Јануари, 2018

Мафијашка пресметка во Атина - Разрешетан „бос“ со калашников

Мафијашка пресметка во Атина - Разрешетан „бос“ со калашников

18 Јануари, 2018

Руското МНР го опоменува Рама за неговите големоалбански амбиции

Руското МНР го опоменува Рама за неговите големоалбански амбиции

17 Јануари, 2018

Блиските на Ивановиќ ги интересира нарачателот, а не сторителот на убиството?

Блиските на Ивановиќ ги интересира нарачателот, а не сторителот на убиството?

17 Јануари, 2018

По Ивановиќ уште еден косовски Србин ќе биде на отстрел?

По Ивановиќ уште еден косовски Србин ќе биде на отстрел?

17 Јануари, 2018

Полицијата откри чие е возилото кое се поврзува со убиството на Оливер Ивановиќ

Полицијата откри чие е возилото кое се поврзува со убиството на Оливер Ивановиќ

17 Јануари, 2018

(ВИДЕО) ЗЛАТНА ЗОРА СО НАВРЕДИ ЗА МАКЕДОНИЈА: Што извикуваа во Солун?

(ВИДЕО) ЗЛАТНА ЗОРА СО НАВРЕДИ ЗА МАКЕДОНИЈА: Што извикуваа во Солун?

17 Јануари, 2018