27 Март, 2017
1.5444
    ALKB 18510    0%     GRNT 680.02    0%     KMB 2813.41    -0.58%     NOSK 92250    0%     OHB 4950    -0.2%     RMDEN14 96    1.05%     RMDEN15 95    -0.42%     SBT 1281    -5.11%     STB 900    0%     STIL 76    1.13%     TEL 255    -2.39%     TKVS 2024    -2.97%     TNB 10802.42    -1.76%
По 10 години коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, Албанците имаат поголеми министерски апетити

По 10 години коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, Албанците имаат поголеми министерски апетити

Заев: Нема веќе платформи и декларации, само програма за новата влада

Заев: Нема веќе платформи и декларации, само програма за новата влада

САНКЦИИ: Кој ќе биде на црната листа на ЕУ и што понатаму?

САНКЦИИ: Кој ќе биде на црната листа на ЕУ и што понатаму?

Најчевска: Нови избори може, ама под следниве услови

Најчевска: Нови избори може, ама под следниве услови

Димовски: Утре единствена точка на расправа е составот на комисијата

Димовски: Утре единствена точка на расправа е составот на комисијата

Зибери: ДУИ и Ахмети постојано се дел од проблемот, со протестите се притиска за нови преговори

Зибери: ДУИ и Ахмети постојано се дел од проблемот, со протестите се притиска за нови преговори

Груевски: Со изигрување на мнозинството Македонци се укинува демократијата

Груевски: Со изигрување на мнозинството Македонци се укинува демократијата

Соња Стојадиновиќ: Македонија станува фрагилна под чизмата на оние кои ја сакатеа десет години

Соња Стојадиновиќ: Македонија станува фрагилна под чизмата на оние кои ја сакатеа десет години

Русија ќе отвора „специјални“ индустриски зони ширум светот

Русија ќе отвора „специјални“ индустриски зони ширум светот

Најнови вести

Зошто министрите во оставка му „рапортираат“ на Груевски?

26 Март, 2017

По десет години на чело на Владата, претседателот на ВМРО- ДПМНЕ, Никола Груевски, вчера на социјалните мрежи се пофали со реконструкција во студентските домови. Тој го посети домот „Гоце Делчев“ заедно со заменикот министер за образование, Спиро Рис

Баша со тешки обвинувања: Рама е едно со албанската мафија

Баша со тешки обвинувања: Рама е едно со албанската мафија

По 10 години коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, Албанците имаат поголеми министерски апетити

По 10 години коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, Албанците имаат поголеми министерски апетити

Советник од Струга го напушти Зијадин Села

Советник од Струга го напушти Зијадин Села

Заев: Предлогот на Груевски за малцинска влада е чекор кон федерализација

Заев: Предлогот на Груевски за малцинска влада е чекор кон федерализација

Заев: Нема веќе платформи и декларации, само програма за новата влада

Заев: Нема веќе платформи и декларации, само програма за новата влада