20 Јануари, 2018
0.4532
    ALK 7650    0.02%     BESK 9991    -3%     GRNT 824.02    0.32%     KMB 3152.12    0.17%     MTUR 4250    1.19%     OHB 5200    4%     OKTA 3111    -8.96%     RMDEN16 94.4    0%     RZUS 113    9.51%     SLAV 6100    95.89%     STB 960    1.65%     STIL 151.56    0.58%     TIKV 153    -2.55%     TKVS 3202    1.72%     TNB 13228.04    0.22%     TTK 951.17    1.04%     UNI 2000    0.03%     ZPKO 2710    4.23%

Македонија

ФАКТОР МАГАЗИН: Јазици за разбирање или говори за недоверба - Кој и зошто стравува од употреба на албанскиот јазик?

ФАКТОР МАГАЗИН: Јазици за разбирање или говори за недоверба - Кој и зошто стравува од употреба на албанскиот јазик?

19 Јануари, 2018

Хојт Ји: Ќе биде напорно, но договор меѓу Скопје и Атина може да има

Хојт Ји: Ќе биде напорно, но договор меѓу Скопје и Атина може да има

19 Јануари, 2018

КЛИК ПЛУС: Каде водат економските политики на Владата?

КЛИК ПЛУС: Каде водат економските политики на Владата?

19 Јануари, 2018

Кога може да очекуваме снег во Македонија?

Кога може да очекуваме снег во Македонија?

19 Јануари, 2018

ЗAЕВ ЗА ИМЕТО: Ќе се изнајде решение каде ќе се сочува достинството на двете страни

ЗAЕВ ЗА ИМЕТО: Ќе се изнајде решение каде ќе се сочува достинството на двете страни

19 Јануари, 2018

Му ветиле работа во Германија и му земале 80.000 денари

Му ветиле работа во Германија и му земале 80.000 денари

19 Јануари, 2018

Заев тврди дека Законот за јазици е во рамки на Уставот

Заев тврди дека Законот за јазици е во рамки на Уставот

19 Јануари, 2018

И на Водици нема одмор за текстилните работници од Истокот

И на Водици нема одмор за текстилните работници од Истокот

19 Јануари, 2018

Кој му испратил писмо со закани на Сашо Тасевски?

Кој му испратил писмо со закани на Сашо Тасевски?

19 Јануари, 2018

(ФОТО) Заев посака здравје и подобра иднина од Струга, таму крстот го фати иселеник во Холандија

(ФОТО) Заев посака здравје и подобра иднина од Струга, таму крстот го фати иселеник во Холандија

19 Јануари, 2018

Кој го извади крстот од осветените води во Битола, Делчево, Куманово?

Кој го извади крстот од осветените води во Битола, Делчево, Куманово?

19 Јануари, 2018

СИЛНО СВЕТНАЛ ДЕН, ВОДИТЕ ОСВЕТЕНИ,БОГ СЕ ЈАВИ: Крстот во Скопје по 5-ти пат во раце на Даниел

СИЛНО СВЕТНАЛ ДЕН, ВОДИТЕ ОСВЕТЕНИ,БОГ СЕ ЈАВИ: Крстот во Скопје по 5-ти пат во раце на Даниел

19 Јануари, 2018

Мицкоски: Со договорите кои ги турка Власта не провоцира да го напуштиме Собранието

Мицкоски: Со договорите кои ги турка Власта не провоцира да го напуштиме Собранието

19 Јануари, 2018

По крстот во Тетово скокнаа само тројца верници-кој беше најбрз?

По крстот во Тетово скокнаа само тројца верници-кој беше најбрз?

19 Јануари, 2018

Од Охридските води крстот го извади Иван Лотески

Од Охридските води крстот го извади Иван Лотески

19 Јануари, 2018

Заев: Нека ни е честит и вековит, големиот христијански празник Богојавление – Водици

Заев: Нека ни е честит и вековит, големиот христијански празник Богојавление – Водици

19 Јануари, 2018

(ВИДЕО ВО ЖИВО) Осветување на водите во Охридското езеро

(ВИДЕО ВО ЖИВО) Осветување на водите во Охридското езеро

19 Јануари, 2018

Заради грчка секретарка ОМД бара оставка од Нимиц

Заради грчка секретарка ОМД бара оставка од Нимиц

19 Јануари, 2018