20 Јануари, 2018
0.5082
    ALK 7650    0.02%     BESK 9991    -3%     GRNT 824.02    0.32%     KMB 3152.12    0.17%     MTUR 4250    1.19%     OHB 5200    4%     OKTA 3111    -8.96%     RMDEN16 94.4    0%     RZUS 113    9.51%     SLAV 6100    95.89%     STB 960    1.65%     STIL 151.56    0.58%     TIKV 153    -2.55%     TKVS 3202    1.72%     TNB 13228.04    0.22%     TTK 951.17    1.04%     UNI 2000    0.03%     ZPKO 2710    4.23%

Свет

ОБВИНУВАЊЕ НА РЕЛАЦИЈА РУСИЈА - УКРАИНА: Koj се подготвува за војна?

ОБВИНУВАЊЕ НА РЕЛАЦИЈА РУСИЈА - УКРАИНА: Koj се подготвува за војна?

19 Јануари, 2018

(ФОТО+ВИДЕО) ПУСТОШ ВО ЕВРОПА: Еве што направи невремето

(ФОТО+ВИДЕО) ПУСТОШ ВО ЕВРОПА: Еве што направи невремето

19 Јануари, 2018

(ВИДЕО) СО АВТОМОБИЛ ВЛЕТА МЕЃУ ЛУЃЕ: Загина бебе

(ВИДЕО) СО АВТОМОБИЛ ВЛЕТА МЕЃУ ЛУЃЕ: Загина бебе

19 Јануари, 2018

Многу силен земјотрес ја погоди оваа земја

Многу силен земјотрес ја погоди оваа земја

19 Јануари, 2018

(ВИДЕО) ОГНЕНИ УЛИЦИ: Нафта се изли во руско село

(ВИДЕО) ОГНЕНИ УЛИЦИ: Нафта се изли во руско село

19 Јануари, 2018

(ВИДЕО) ОВА Е НАЈОПАСНИОТ МОСТ НА СВЕТОТ: Како да се помине?

(ВИДЕО) ОВА Е НАЈОПАСНИОТ МОСТ НА СВЕТОТ: Како да се помине?

19 Јануари, 2018

(ВИДЕО) ХОЛАНДИЈА: Стебло се скрши пред жена со бебе

(ВИДЕО) ХОЛАНДИЈА: Стебло се скрши пред жена со бебе

19 Јануари, 2018

2015, 2016 и 2017 најтопли години - каде ќе не однесе затоплувањето?

2015, 2016 и 2017 најтопли години - каде ќе не однесе затоплувањето?

19 Јануари, 2018

(ВИДЕО) СИЛНИОТ ВЕТАР ПОБЕДЕН: Ужасно слетување на аеродромот во Дизелдорф

(ВИДЕО) СИЛНИОТ ВЕТАР ПОБЕДЕН: Ужасно слетување на аеродромот во Дизелдорф

19 Јануари, 2018

(ВИДЕО) Кинезите со ново чудо го надминуваат светот

(ВИДЕО) Кинезите со ново чудо го надминуваат светот

19 Јануари, 2018

(ВИДЕО) Снежна бура и студ во Америка, десет мртви во невреме

(ВИДЕО) Снежна бура и студ во Америка, десет мртви во невреме

19 Јануари, 2018

СЕНАТОТ ОДОБРИ КОНТРОВЕРЗЕН АКТ: Ќе го потпише ли Трамп законот за прислушување

СЕНАТОТ ОДОБРИ КОНТРОВЕРЗЕН АКТ: Ќе го потпише ли Трамп законот за прислушување

19 Јануари, 2018

Видео: Путин во грч ладна вода за Богојавление

Видео: Путин во грч ладна вода за Богојавление

19 Јануари, 2018

Бројот на загинати од невремето во Европа се искачи на седум

Бројот на загинати од невремето во Европа се искачи на седум

18 Јануари, 2018

КАКВИ ПОСЛЕДИЦИ ЌЕ ИМА:  Геомагнетна бура ќе ја зафати Земјата

КАКВИ ПОСЛЕДИЦИ ЌЕ ИМА: Геомагнетна бура ќе ја зафати Земјата

18 Јануари, 2018

„Паднаа“ првите жртви на невремето во Европа

„Паднаа“ првите жртви на невремето во Европа

18 Јануари, 2018

(ВИДЕО-ФОТО) ЦРВЕН АЛАРМ ШИРУМ ЕВРОПА: Силни ветрови тркалаат луѓе по улици

(ВИДЕО-ФОТО) ЦРВЕН АЛАРМ ШИРУМ ЕВРОПА: Силни ветрови тркалаат луѓе по улици

18 Јануари, 2018

Германски банки излегоа чисти од скандалот со „Панамски документи“

Германски банки излегоа чисти од скандалот со „Панамски документи“

18 Јануари, 2018