22 Октомври, 2020
0.0210

Жозе Мурињо ја посрамоти Македонија откако откри дека голот на арената „Тоше Проески“ е понизок за 5 см.

Објавено во: Македонија 25 Септември, 2020

Жозе Мурињо ја посрамоти Македонија и Јавното претпријатие за стопанисување со станбен и деловен простор, кое ја менаџира Арената „Тоше Проески“, откако сподели на својот профил на Инстаграм дека рамката на еден од головите на стадионот е пониска за 5 сантиметри од официјалните димензии.

Веста брзо ја превзедоа медиумите, затоа што трофејниот тренер на Тотенхем има 200.000 следбеници на Инстаграм. Нему прво му се пожалил голманот Хуго Лорис, а потоа Португалецот пријавил кај делегатот на натпреварот од УЕФА. Мурињо се пошегува дека прво помислил дека пораснал за 5 сантиметри, а голот беше променет пред мечот со Шкендија во Скопје.

Тотенхем и Шкендија играа во рамките на квалификациите од Лига Европа, а победи англискиот премиерлигаш со 3-1. Останува енигма колку ли натпревари на националниот стадион се одиграле со 5 сантиметри помал гол.

Можеби ќе ве интересира

ОПШТИНА ЦЕНТАР ДОСТАВИ ОДГОВОР НА ИНИЦИЈАТИВАТА ПРОТИВ „МОРАТОРИУМОТ“

ОПШТИНА ЦЕНТАР ДОСТАВИ ОДГОВОР НА ИНИЦИЈАТИВАТА ПРОТИВ „МОРАТОРИУМОТ“

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нов црн рекорд, денес над 640 заразени

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нов црн рекорд, денес над 640 заразени

Наум Стоилковски вели дека е издадена наредба за негово приведување

Наум Стоилковски вели дека е издадена наредба за негово приведување

ВЛАДАТА ЗА ПРОВОКАЦИЈАТА ОД КАРАКАЧАНОВ: Вакви изјави се недостојни и недолични

ВЛАДАТА ЗА ПРОВОКАЦИЈАТА ОД КАРАКАЧАНОВ: Вакви изјави се недостојни и недолични

Исчезнаа две девојки од Скопје

Исчезнаа две девојки од Скопје

ИНЦИДЕНТ: Кондовци истепале полицајци, едниот со автомобил удрил во полициски службеник

ИНЦИДЕНТ: Кондовци истепале полицајци, едниот со автомобил удрил во полициски службеник

ЦРН БИЛАНС: Починаа 12 луѓе, има и 641 заразен

ЦРН БИЛАНС: Починаа 12 луѓе, има и 641 заразен

Бугарија ќе каже „не“ на почнувањето на првата меѓувладина конференција со Македонија, пишува Политико

Бугарија ќе каже „не“ на почнувањето на првата меѓувладина конференција со Македонија, пишува Политико

И ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ бараат итно да се донесат заштитните мерки во Собранието

И ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ бараат итно да се донесат заштитните мерки во Собранието