30 Мај, 2020
0.0414

Жерновски го пофали лидерот на грчката опозиција Ципрас

Објавено во: Македонија, Балкан 05 Април, 2020

Заменик министерот за надворешни работи Андреј Жерновски, во статус на Фејсбук ја пофали грчката опозиција, предводена од лидерот на СИРИЗА; Алексис Ципрас, наведувајќи:

-Првиот човек на грчката опозиција постира вакви статуси на Фб. Во нив, тој зборува за предлозите што ќе ги достави, а кои се посветени на бизнисот и економијата. Нормално, ниту збор за здравството, бидејќи знае дека треба да даде поддршка и дека не е време за лов на политички поени. Ете, за време на пандемија, вака резонира лидер на опозиција. А кај нас?

Ципрас во својот пост појаснува како ги минува деновите во изолација:

-Деновите во карантин се изгубени. Понекогаш саботната вечер би ја поминале со пријатели. Но сега без разлика кој ден е, ние работиме со нашите партнери преку видео-конференции за да ги претставиме нашите предлози за бизнисите и работивањата, кои ќе ги обелодениме во почетокот на неделава.


Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нови 52 позитивни на Ковид - 19, Филипче разочаран од непочитувањето на мерките

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нови 52 позитивни на Ковид - 19, Филипче разочаран од непочитувањето на мерките

СКОПЈЕ СО НАЈМНОГУ ЗАРАЗЕНИ ВО ДРЖАВАТА: Чаир е на врвот меѓу скопските општини

СКОПЈЕ СО НАЈМНОГУ ЗАРАЗЕНИ ВО ДРЖАВАТА: Чаир е на врвот меѓу скопските општини

ГАЛЕРИЈА: Mаски мора да се носат, еве колку граѓаните ја почитуваат мерката

ГАЛЕРИЈА: Mаски мора да се носат, еве колку граѓаните ја почитуваат мерката

ГО ВПЕРИ ПРСТОТ КОН ЧУЛЕВ И МИЦКОСКИ - Лидерот на СДСМ за зголемениот број новозаболени

ГО ВПЕРИ ПРСТОТ КОН ЧУЛЕВ И МИЦКОСКИ - Лидерот на СДСМ за зголемениот број новозаболени

ФИЛИПЧЕ СЕ ПОКАЈА: Немаше да препорачаме отворање на кафеаните да знаевме дека веднаш ќе се прават забави

ФИЛИПЧЕ СЕ ПОКАЈА: Немаше да препорачаме отворање на кафеаните да знаевме дека веднаш ќе се прават забави

ОД ШТО ПОЧИНАЛ 42-ГОДИШНИОТ ГЕРМАНЕЦ - најден е во Скопје, немало насилство

ОД ШТО ПОЧИНАЛ 42-ГОДИШНИОТ ГЕРМАНЕЦ - најден е во Скопје, немало насилство

За Спасовски денешните бројки се резултат од рестриктивниот период

За Спасовски денешните бројки се резултат од рестриктивниот период

МЕРКИТЕ НЕ СЕ ПОЧИТУВААТ: Можни се карантински мерки за општините од каде доаѓаат најмногу заразени

МЕРКИТЕ НЕ СЕ ПОЧИТУВААТ: Можни се карантински мерки за општините од каде доаѓаат најмногу заразени

ГРЦИЈА ГИ ОТКРИ ЗЕМЈИТЕ: И Македоците ќе можат на грчките плажи од 15 јуни

ГРЦИЈА ГИ ОТКРИ ЗЕМЈИТЕ: И Македоците ќе можат на грчките плажи од 15 јуни