26 Септември, 2020
0.0194

Земјотрес во Индонезија уби најмалку 20 луѓе

Објавено во: Свет 26 Септември, 2019

Земјотрес од 6.5 степени во Индонезија уби најмалку 20 луѓе, меѓу кои има и едно дете, а стотици се повредени. 

Земјотрес бил со епицентар на 37 км северо-источно од Амбон, во провинцијата Молука.

Една жена загинала на мотор обидувајќи се да избега, а едно лице почина од срцев удар од стрес.

Илјадници луѓе ги напуштија домовите во паника. 

Потресот оштети голем број згради, меѓу кои се универзитетот, мостови и болничките згради и предизвика лизгањето на земјиштето.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ПАРИЗ: Двајца луѓе се избодени со нож

(ФОТО) ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ПАРИЗ: Двајца луѓе се избодени со нож

Коронавирусот создал мутација, ќе изгубиме способност да го контролираме?

Коронавирусот создал мутација, ќе изгубиме способност да го контролираме?

ПРВИ ВО СВЕТОТ: Град има колективен имунитет на коронавирусот

ПРВИ ВО СВЕТОТ: Град има колективен имунитет на коронавирусот

Кристијан Дростен тврди дека пандемијата сега ќе почне, а Германија не е подготвена

Кристијан Дростен тврди дека пандемијата сега ќе почне, а Германија не е подготвена

АКО САКААТ ДА ПИЈАТ КАФЕ, ДА ДАДАТ ПОДАТОЦИ: Сите гости ќе се проверуваат по список

АКО САКААТ ДА ПИЈАТ КАФЕ, ДА ДАДАТ ПОДАТОЦИ: Сите гости ќе се проверуваат по список

(ВИДЕО) ФРАНЦИЈА: Tројца мажи тепале жена на улица бидејќи носела кратко здолниште

(ВИДЕО) ФРАНЦИЈА: Tројца мажи тепале жена на улица бидејќи носела кратко здолниште

Инфектологот Фаучи кажа кога светот ќе се врати во нормала

Инфектологот Фаучи кажа кога светот ќе се врати во нормала

„Џонсон и Џонсон“ стартуваат големо испитување за нивната вакцина „со еден истрел“

„Џонсон и Џонсон“ стартуваат големо испитување за нивната вакцина „со еден истрел“

Во Европа се враќаат рестрикциите, Македонија размислува за истото

Во Европа се враќаат рестрикциите, Македонија размислува за истото