27 Февруари, 2021
0.0282

Земјотрес со јачина од 4.1 степен ја стресе Петриња

Објавено во: Балкан 15 Јануари, 2021

Повторно се стресе хрватскиот град Петриња. 

Земјотрес со јачина од 4,1 степен денеска околу 13 часот ја погоди областа.  Потресот е почувствуван и во БиХ, јавуваат босанските медиуми. Во текот на минатата ноќ, областа Петриња се тресеше дури девет пати. Хрватска при крајот на декември ја потресе земјотрес со јачина од 6.2 степени кој однесе неколку жртви. Но, и во новата година потресите не запираат. 

Бебе кое било старо само месец дена ја избегнало смртта, кога таванот во неговата куќа се урнал. 


Денеска во регионот имаше повеќе земјотреси и во Грција. 

Можеби ќе ве интересира

Вучиќ порача дека учебниците ќе ги пишува само Србија, а кому не му се допаѓа дека се жали во ОН и ЕУ

Вучиќ порача дека учебниците ќе ги пишува само Србија, а кому не му се допаѓа дека се жали во ОН и ЕУ

(ВИДЕО) ПОЖАР ВО ТУРЦИЈА: Мајка ги фрли четирите деца од трети кат за да ги спаси

(ВИДЕО) ПОЖАР ВО ТУРЦИЈА: Мајка ги фрли четирите деца од трети кат за да ги спаси

Словенци кои биле во Намибија се вратија дома заразени со јужноафриканскиот сој

Словенци кои биле во Намибија се вратија дома заразени со јужноафриканскиот сој

Сој кој го има во Уганда е откриен во Грција

Сој кој го има во Уганда е откриен во Грција

Во соседна земја 12.000 луѓе годишно умираат од загаден воздух

Во соседна земја 12.000 луѓе годишно умираат од загаден воздух

СРБИЈА ГИ ЗАОСТРИ МЕРКИТЕ: Кафулињата, рестораните и трговските центри за викендот ќе работат до 14 часот

СРБИЈА ГИ ЗАОСТРИ МЕРКИТЕ: Кафулињата, рестораните и трговските центри за викендот ќе работат до 14 часот

СЕ ШИРИ ЛАЖНА ВЕСТ ВО ХРВАТСКА: Сите новинари прашувале дали починала госпоѓата што прва ја прими вакцината

СЕ ШИРИ ЛАЖНА ВЕСТ ВО ХРВАТСКА: Сите новинари прашувале дали починала госпоѓата што прва ја прими вакцината

Доктор Славица ги разбива дилемите: Од што зависи јачината на имунитетот по примање на вакцината Aстра/Зенека

Доктор Славица ги разбива дилемите: Од што зависи јачината на имунитетот по примање на вакцината Aстра/Зенека

(ФОТО) Кој е убиениот нарко бос во Тирана?

(ФОТО) Кој е убиениот нарко бос во Тирана?