21 Јануари, 2020
0.0232

ЗАСТРЕЛАНИ ДОДЕКА СИ ИГРАЛЕ ВО СНЕГ - две дечиња загинаа во Минеаполис

Објавено во: Свет 02 Декември, 2019

Две деца чија возраст засега не е утврдена, вчера во Минеаполис, биле застрелани додека си играле во снегот.

Непотврдени информации говорат дека е можно осомничениот маж за убиството да држи некого како заложник. Момчињата веројатно играле во снегот пред куќата кога, нешто по 10 часот по локално време, напаѓачот пукал кон нив. Полицијата верува оти има повеќе луѓе во куќата и дека се чини оти станува збор за заложничка ситуација.

Според АП, полицајците кои ги пронашле телата на момчињата слушнале истрели во близина. А според порталот „МПР њуз“, преговарачи пристигнале на местото на настанот, но дека досега никој од куќата не се огласил.

Можеби ќе ве интересира

Зимата во Европа заврши?

Зимата во Европа заврши?

ЦЕНИ ОД КОИ БОЛИ ГЛАВА: Сместувањето во Давос оган и пламен

ЦЕНИ ОД КОИ БОЛИ ГЛАВА: Сместувањето во Давос оган и пламен

(ФОТО+ВИДЕО) ШПАНИЈА НА КОЛЕНА: Четворица загинаа во снежно невреме

(ФОТО+ВИДЕО) ШПАНИЈА НА КОЛЕНА: Четворица загинаа во снежно невреме

ГРЕТА ПОКРЕНА ЛАВИНА: Со воз стигнаа во Давос

ГРЕТА ПОКРЕНА ЛАВИНА: Со воз стигнаа во Давос

Данска нуди најдобри услови за живот, Германија на 11-то место

Данска нуди најдобри услови за живот, Германија на 11-то место

АЛАРМАНТНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Вирусот од Кина ќе се рашири во други земји!

АЛАРМАНТНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Вирусот од Кина ќе се рашири во други земји!

НЕ САКААТ ДА БИДАТ СВЕТСКА ДЕПОНИЈА: На четири богати земји им враќаат 150 контејнери отпад

НЕ САКААТ ДА БИДАТ СВЕТСКА ДЕПОНИЈА: На четири богати земји им враќаат 150 контејнери отпад

(ВИДЕО+ФОТО) СНЕГ ДО ПОКРИВИТЕ: Копаат тунели за да излезат од дома

(ВИДЕО+ФОТО) СНЕГ ДО ПОКРИВИТЕ: Копаат тунели за да излезат од дома

(ФОТО) Двајца мажи и жена бездомник загинаа во снежно невреме во Шпанија

(ФОТО) Двајца мажи и жена бездомник загинаа во снежно невреме во Шпанија