05 Јули, 2020
0.0390

ЗАПРАШАЈТЕ СЕ, ОВА Е НЕВОЗМОЖНО: Трамп проговори за тајната „коронавирус“ лабараторија во Вухан

Објавено во: Стил 19 Април, 2020

Кинеската Национална здравствена комисија извести дека на 18 април се пријавени 16 нови случаи на коронавирус, што е најмал број од 17 март и помалку од 27 дена порано.

Од новите случаи, 9 биле увезени инфекции, барем заклучно со 13 март, а 17 помалку од денот претходно. Останатите 7 потврдени случаи беа пренесени на локално, во споредба со 10 претходни дена. Нема нови смртни случаи.

Вкупниот број на потврдени случаи на коронавирус во земјата достигна 82.735 на 18 април, додека вкупниот број на смртни случаи од вирусот беше 4.632, објави комисијата.

Сите овие кинески фигури воопшто не ги фасцинираат Американците, особено Доналд Трамп, кој го информираше д-р Дебора Беркс на брифингот за да ги претстави најновите податоци за смртност на коронавирус во светот.

Повеќе за реакцијата на Доналд Трамп може да се види на Машки Магазин.


Можеби ќе ве интересира

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот

Се прислушкува и преку сијалици: Нов метод на тајните служби

Се прислушкува и преку сијалици: Нов метод на тајните служби

Видете ги блиндираните автомобили на ТИТО

Видете ги блиндираните автомобили на ТИТО

Првпат почнав да трчам за да изгубам некое кило: Сања Николовска Најдовски по подвигот Еверестинг

Првпат почнав да трчам за да изгубам некое кило: Сања Николовска Најдовски по подвигот Еверестинг

Кога ќе закрепнат малите бизниси, ќе ѝ вратат на државата: Интервју со овластениот сметководител и едукатор Мери Каровска

Кога ќе закрепнат малите бизниси, ќе ѝ вратат на државата: Интервју со овластениот сметководител и едукатор Мери Каровска