31 Мај, 2020
0.0370

Запалени нови контејнери во центарот на Скопје додека траеше полицискиот час

Објавено во: Македонија 28 Март, 2020

Фото: Стандард

Во центарот на Скопје денеска гореа нови контејнери додека немаше никој на улиците, односно во време по отпочнувањето на забраната за движење која започна во 16.00 часот.

Контејнерите беа запалени на булеварот „Партизански одреди“ кај трговскиот центар Буњаковец спроти филијалата на Стопанска банка.

Противпожарните бригади го изгасија огнот, објави „Стандард“.


Можеби ќе ве интересира

Дури 62 новозаболени, уште двајца починаа: Скопје жариште

Дури 62 новозаболени, уште двајца починаа: Скопје жариште

Потпретседателот за СДСМ, жена му и ќерката позитивни на Ковид-19

Потпретседателот за СДСМ, жена му и ќерката позитивни на Ковид-19

Спасовски: Ако се пресмета, изборите треба да се одржат на 5 јули

Спасовски: Ако се пресмета, изборите треба да се одржат на 5 јули

Шефот на кризниот штаб најавува раст на бројот новозаболени денеска

Шефот на кризниот штаб најавува раст на бројот новозаболени денеска

Канада ни донира 250.000 долари

Канада ни донира 250.000 долари

Почина Горан Пандев, најголемиот навивач на „Академија Пандев“

Почина Горан Пандев, најголемиот навивач на „Академија Пандев“

ПОЛА - ПОЛА: Ако сте купиле велосипед годинава аплицирајте за субвенција

ПОЛА - ПОЛА: Ако сте купиле велосипед годинава аплицирајте за субвенција

Полицијата фатила 673 лица без маски

Полицијата фатила 673 лица без маски

Студентите на испити со маски и ракавици и на растојание

Студентите на испити со маски и ракавици и на растојание