04 Јули, 2020
0.0247

Логото на МРТВ остана, но Заев твитна од НРТВ

Објавено во: Македонија 20 Ноември, 2019

Во моментов со министерката за финансии Нина Ангеловска гостуваме на НРТВ, беше дел од твитер објавата на премиерот Зоран Заев пред почетокот на емисијата на Македонската радиотелевизија (МРТВ) каде тој беше на јавна дебата за буџетот за следната година. 

Според договорот со Грција, МРТВ треба да се преименува во Национална радиотелевизија, но националниот сервис се уште не е ребрендиран.Можеби ќе ве интересира

ФОТО: Мила Царовска се бакнува со Кан

ФОТО: Мила Царовска се бакнува со Кан

Бишевац позитивен на коронавирусот

Бишевац позитивен на коронавирусот

Се бориме сега, а се плашиме за есента: Ќе издржи ли здравствениот систем

Се бориме сега, а се плашиме за есента: Ќе издржи ли здравствениот систем

Пукаат бомби од ривалите: Нова аудио снимка за Заеви

Пукаат бомби од ривалите: Нова аудио снимка за Заеви

СУДИЈКАТА КАЦАРСКА РЕАГИРА НА СПОТ НА ВМРО-ДПМНЕ: Отидоа предалеку, ова е злоупотреба на мојот лик

СУДИЈКАТА КАЦАРСКА РЕАГИРА НА СПОТ НА ВМРО-ДПМНЕ: Отидоа предалеку, ова е злоупотреба на мојот лик

И денеска бомби: Јанушев со закани

И денеска бомби: Јанушев со закани

Маж се удави во Охридско езеро: Пијан влегол во водата

Маж се удави во Охридско езеро: Пијан влегол во водата

Русковска со опомена пред тужба до ВМРО-ДПМНЕ за спотот со Црвенкапа

Русковска со опомена пред тужба до ВМРО-ДПМНЕ за спотот со Црвенкапа

Полицијата регистрирала 478 лица без маска

Полицијата регистрирала 478 лица без маска