21 Февруари, 2020
0.0173

Задник како Кардашијан, гради како Адријана Лима: Најбарани естетски операции во Македонија

Објавено во: Стил 22 Јануари, 2020

Трендот за естетски интервенции во Македонија е во нагорна линија. Тоа порано се сметаше за табу-тема, но сега е ИН да се пофалите дека имате направено одреден естетски зафат. Муабетите за нови чевли, чанта или кола, сега во Скопје се заменети со муабетите дали се боцкате со ботокс, колаген или хијалуронска киселина, дали сте ги зголемиле или намалиле градите, дали сте го подигнале задникот, дали сте го затегнале стомакот, дали сте ги зголемиле усните со или без оперативен зафат, дали сте се подмладиле во лицето со крвна плазма или со сопствено масно ткиво. Дали сте поминале поевтино или поскапо, успешно или неуспешно, кај домашен или странски доктор. Дали (не) личите на себе, на холивудски или на бугарски модел.

Зошто потрагата по вечна убавина и совршен изглед сега е подраматична, за „Женски магазин“ откриваат проф. Д-р Смиља Туџарова-Ѓоргова, раководител на Одделот за естетска хирургија на Клиниката за пластична и за реконструктивна хирургија и редовен професор на Медицинскиот факултет во Скопје и д-р Мирјана Јосифовска од Одделот за пластична и реконструктивна хирургија во „Аџибадем-Систина“.

Детали, овде.

Можеби ќе ве интересира

Сезона на венчаници: Славни Македонки на своите свадби

Сезона на венчаници: Славни Македонки на своите свадби

Дали знаете што означува овој македонски симбол?

Дали знаете што означува овој македонски симбол?

Од Северџане до Ваљон Сума: Чија музика ќе се финансира со народни пари?

Од Северџане до Ваљон Сума: Чија музика ќе се финансира со народни пари?

Луј Витон, и сѐ е можно

Луј Витон, и сѐ е можно

Болките не ме спречија да успеам: Климентина Тунтева за планинарските авантури

Болките не ме спречија да успеам: Климентина Тунтева за планинарските авантури

НАША ТЕМА за женската сексуалност: Полесно е да се одглуми оргазам, отколку да се побара помош

НАША ТЕМА за женската сексуалност: Полесно е да се одглуми оргазам, отколку да се побара помош

Кучка како карактерна особина

Кучка како карактерна особина

На училиште доаѓаат пред сите, си одат последни: Како е да се биде ученик од рурална средина кој патува со автобус?

На училиште доаѓаат пред сите, си одат последни: Како е да се биде ученик од рурална средина кој патува со автобус?

Бевме другари седум години, ме побара за жена по 40 дена: Љубовната приказна на Тамара и Александар

Бевме другари седум години, ме побара за жена по 40 дена: Љубовната приказна на Тамара и Александар