20 Јануари, 2021
0.0212

За викенди нема напуштање на градовите - вака земја од регионот ќе се бори со вирусот

Објавено во: Балкан, Корона Вирус 27 Ноември, 2020

Во борбата против коронавирусот, патничкиот и меѓуградскиот сообраќај во Црна Гора ќе се запре за време на викенд, од петок од 19 часот до 5 часот наутро во понеделник.

Припадниците на полицијата ќе ја спроведуваат таа наредба на влезовите и излезите од општините. Апелираат до сите учесници во сообраќајот своите лични и професионални обврски да ги прилагодат на новонастанатата ситуација. Тие ќе ги контролираат учесниците во сообраќајот и движење ќе им дозволат само на оние кои имаат пропишана потврда. За 24 часа во Црна Гора има 508 нови случаи на Ковид-19, а од последиците на вирусот починале 10 пациенти. Земјата ја губи контролата на епидемијата. 

Можеби ќе ве интересира

СРПСКИ ВИРУСОЛОГ: Кинеската вакцина е најбезбедна, епидемијата ќе помине побрзо од она што мисли 99 отсто од населението

СРПСКИ ВИРУСОЛОГ: Кинеската вакцина е најбезбедна, епидемијата ќе помине побрзо од она што мисли 99 отсто од населението

Биле уплашени, а Алексиќ им викал на цел глас: По обвинувањата за силување, притвор за српскиот актер

Биле уплашени, а Алексиќ им викал на цел глас: По обвинувањата за силување, притвор за српскиот актер

Харадинај најави референдум за спојување со Албанија

Харадинај најави референдум за спојување со Албанија

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Во Албанија работник со лопата удри свештеник по главата

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Во Албанија работник со лопата удри свештеник по главата

ХАОС: Грција е оковaна во снежно невреме

ХАОС: Грција е оковaна во снежно невреме

ВО БУГАРИЈА ПРИСТИГНАА НОВИ ДОЗИ ОД ФАЈЗЕР: Досега се пријавени 19 реакции од вакцината на Модерна

ВО БУГАРИЈА ПРИСТИГНАА НОВИ ДОЗИ ОД ФАЈЗЕР: Досега се пријавени 19 реакции од вакцината на Модерна

КОЈ ЌЕ БИДЕ НОВИОТ ШЕФ НА ПОДРАВКА - Пленковиќ веќе разговарал со четворица кандидати

КОЈ ЌЕ БИДЕ НОВИОТ ШЕФ НА ПОДРАВКА - Пленковиќ веќе разговарал со четворица кандидати

(ФОТО) Се појави првата фотографија на Чеда Јовановиќ од болничкиот кревет, еве како изгледа откако најтешкото помина

(ФОТО) Се појави првата фотографија на Чеда Јовановиќ од болничкиот кревет, еве како изгледа откако најтешкото помина

ПО ДВА И ПОЛ МЕСЕЦИ ПОСЕБНИ МЕРКИ - продавниците во Грција се отвораат, ќе работат и козметичките салони

ПО ДВА И ПОЛ МЕСЕЦИ ПОСЕБНИ МЕРКИ - продавниците во Грција се отвораат, ќе работат и козметичките салони