04 Јули, 2020
0.0216

Вучиќ: Oд понеделник ќе бидам во полн работен погон

Објавено во: Балкан 16 Ноември, 2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ, преку порака на социјалните мрежи им се заблагодари на сите во ВМА кои се грижеле за неговата здравствена состојба.

„Благодарност до сите доктори и на вработените во ВМА. Им благодарам на сите кои изразија загриженост за мојата здравствена состојба. Веќе од понеделник ќе бидам во полн работен погон“, напиша Вучиќ.

Тој вчера бил примен на Воено-медицинската академија (ВМА) поради кардиоваскуларни проблеми.

Можеби ќе ве интересира

Уапсен синот на Оливер Мандиќ: Ја претепал својата мајка

Уапсен синот на Оливер Мандиќ: Ја претепал својата мајка

Во Албанија заразени 110 деца, помлади луѓе се потешко се борат со вирусот

Во Албанија заразени 110 деца, помлади луѓе се потешко се борат со вирусот

Маски ќе носиме до следната пролет: Летото беспомошно за коронавирусот

Маски ќе носиме до следната пролет: Летото беспомошно за коронавирусот

(ВИДЕО) ЛЕТАА ЛИМЕНИ ПОКРИВИ: Силно невреме во Србија

(ВИДЕО) ЛЕТАА ЛИМЕНИ ПОКРИВИ: Силно невреме во Србија

АКО ЈА ПРАВИТЕ ОВАА ОПАСНА РАБОТА СО МАСКАТА, ЕВЕ КАКОВ Е РИЗИКОТ - позната српска докторка предупредува

АКО ЈА ПРАВИТЕ ОВАА ОПАСНА РАБОТА СО МАСКАТА, ЕВЕ КАКОВ Е РИЗИКОТ - позната српска докторка предупредува

Дури 780 Срби биле вратени од Евзони и пренасочени кон бугарско-грчката граница

Дури 780 Срби биле вратени од Евзони и пренасочени кон бугарско-грчката граница

Чедомир Јовановиќ ставен на кислородна поддршка

Чедомир Јовановиќ ставен на кислородна поддршка

Прогласена вонредна состојба во Белград

Прогласена вонредна состојба во Белград

СРБИТЕ ЌЕ КАЗНУВААТ: Рестораните и кафулињата се затвораат

СРБИТЕ ЌЕ КАЗНУВААТ: Рестораните и кафулињата се затвораат