15 Јуни, 2021
0.0199

Вучиќ: Беливук му испраќал ќебапи од човечко месо на Звицер

Објавено во: Балкан 15 Мај, 2021

Српскиот претседател Александар Вучиќ во интервјуто на ТВ Прва, објави дел од ѕверствата на озлогласената група на Вељко Беливук, а беа прикажани и снимки и фотографии од „бункерот“ во викенд-куќата во белградската населба Ритопек. 

Вели дека полицијата открила и други места користени од групата.

„Тие имаа и други станови, со помош од некои амбасади во Белград, што за мене е неверојатно. Интересно е затоа што амбасадите имаат свои безбедносни служби. Тоа нема да остане непроверено“, порача тој.

Повтори дека луѓето кои биле убавани, биле расечени на парчиња, со откинати глави, раце, нозе, а остатоците од телото се ставале во машина за мелење на месо.

Еден од месарите, му испраќал мелено месо од луѓе на Звицер, во форма на ќебапи“, истакнал Вучиќ.

Тој му порачал на Звицер, наводниот водач на Кавачкиот клан, дека нема да биде на слобода додека тој е жив. 

Можеби ќе ве интересира

Косовците бараат нешто што Вучиќ не може да прифати, тој итно ќе разговара со Србите на Косово

Косовците бараат нешто што Вучиќ не може да прифати, тој итно ќе разговара со Србите на Косово

Зошто Џо Бајден го сака Балканот?

Зошто Џо Бајден го сака Балканот?

За сите кои чекаат бугарско државјанство, тамошните власти имаат важна вест

За сите кои чекаат бугарско државјанство, тамошните власти имаат важна вест

КРАЈ НА ЕПИДЕМИЈАТА НА КОВИД-19 ВО СЛОВЕНИЈА: Земјата се движи кон „зелена фаза“

КРАЈ НА ЕПИДЕМИЈАТА НА КОВИД-19 ВО СЛОВЕНИЈА: Земјата се движи кон „зелена фаза“

КОИ ЗЕМЈИ ВО ЕУ СЕ НАЈЛОШИ ПО ВАКЦИНАЦИЈАТА - поранешните комунистички, а меѓу нив и Хрватска

КОИ ЗЕМЈИ ВО ЕУ СЕ НАЈЛОШИ ПО ВАКЦИНАЦИЈАТА - поранешните комунистички, а меѓу нив и Хрватска

Со ковид автобуси тимовите за вакцинација ќе одат во хрватските мали градови

Со ковид автобуси тимовите за вакцинација ќе одат во хрватските мали градови

Красимир Каракачанов е осуден за омраза кон Ромите

Красимир Каракачанов е осуден за омраза кон Ромите

Во мал град во Хрватска се продаваат куќи за помалку од еден долар

Во мал град во Хрватска се продаваат куќи за помалку од еден долар

Крај на епидемијата во Словенија

Крај на епидемијата во Словенија