02 Јуни, 2020
0.0417

ВРНЕЖЛИВ ВИКЕНД: Каде ќе биде најинтензивен дождот

Објавено во: Македонија 09 Ноември, 2019

За овој викенд синоптичарите најавуваат врнежлив викенд. Променливо и облачно време е пред нас а западот очекува намногу врнежи кои ќе се шират насекаде посебно ноќеска.

Скопската и струмичката котлина се разбудија со магла а температурите денеска ќе достигнат максимални 23 степени.

Облачно ќе биде и во Скопје а врнежите ќе се позачестени од ноќта со температури до 19 степени.

Стабилизација се најавува во понеделик, но од вторник нов бран врнежи.


Можеби ќе ве интересира

Во јавниот превоз бројот на патници нajмногу до 50 отсто од капацитетот

Во јавниот превоз бројот на патници нajмногу до 50 отсто од капацитетот

КОМЕНТАР: (ЗЛО)УПОТРЕБА НА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ДОДВОРУВАЧКИ ВЛАДИНИ УРЕДБИ

КОМЕНТАР: (ЗЛО)УПОТРЕБА НА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ДОДВОРУВАЧКИ ВЛАДИНИ УРЕДБИ

Висар Ганиу е заразен со коронавирус

Висар Ганиу е заразен со коронавирус

МОМЧЕТО ОД КАВАДАРЦИ Е ВО ДОБРА СОСТОЈБА - паднало од прозорецот од вториот кат, потпирајќи се на комарникот

МОМЧЕТО ОД КАВАДАРЦИ Е ВО ДОБРА СОСТОЈБА - паднало од прозорецот од вториот кат, потпирајќи се на комарникот

Дали вирусот може да се пренесе иако се носи маска и се држи дистанца?

Дали вирусот може да се пренесе иако се носи маска и се држи дистанца?

Беким Бајрамовски-првиот медиумски работник кој почина од Ковид-19

Беким Бајрамовски-првиот медиумски работник кој почина од Ковид-19

Филипче: Има еден починат и 67 позитивни пациенти

Филипче: Има еден починат и 67 позитивни пациенти

(ВО ЖИВО) Филипче ќе ги соопшти најновите информации за корона вирусот

(ВО ЖИВО) Филипче ќе ги соопшти најновите информации за корона вирусот

Преку нови вештини до нови работни места

Преку нови вештини до нови работни места