30 Септември, 2020
0.0204

Време е за големи попусти, време е за чистка: Дали сте подготвени за Garage Sale?

Објавено во: Македонија 04 Август, 2020

Во период од 01 до 31 Август, посетителите на Ramstore Mall ќе имаат можност да бидат дел од најголемата шопинг манија, Garage Sale и да искористат попуст до неверојатни 70%.

„Ramstore Mall, како и секогаш, е тука да ги задоволи сите ваши желби и потреби, нудејќи незаборавно шопинг искуство, надополнето со широк асортиман на содржини и попусти. Задоволството и здравјето на нашите посетители се наш врвен приоритет, па затоа одлучивме оваа година, Garage Sale да трае подолго, со цел запазување на протоколите за заштита од коронавирус. Да се однесуваме одговорно и заедно да бидеме дел од најголемиот Garage Sale до сега.“-изјавија од Ramstore mall.

Следејќи ги препораките на Министерството за здравство, Ramstore Mall го најавува месецот на Garage Sale. Традиционално, како и секоја година август месец е резервиранза Garage Sale, а оваа година истиот ќе трае цел месец со цел запазување на протоколите за заштита од коронавирус.

Бидете одгoворни, носете маска, држете растојание, редовно дезинфицирајте ги вашите раце и уживајте во шопинг во Ramstore mall.

Можеби ќе ве интересира

За Катица Јанева наводите на државните ревизори се хајка

За Катица Јанева наводите на државните ревизори се хајка

МВР ја набљудувало Јанкулоска за да не избега

МВР ја набљудувало Јанкулоска за да не избега

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Јанакиески доби условна, а Груевски затвор од година и пол, во меѓувреме има препукувања околу онлајн учењето

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Јанакиески доби условна, а Груевски затвор од година и пол, во меѓувреме има препукувања околу онлајн учењето

ВЕЛЕС: Жена се породи во такси возило

ВЕЛЕС: Жена се породи во такси возило

Од Кабинетот на Еди Рама објаснија зошто фотографија од Македонија беше означена како место во Албанија

Од Кабинетот на Еди Рама објаснија зошто фотографија од Македонија беше означена како место во Албанија

НЕМА ФЛЕКСИБИЛНО РАБОТНО ВРЕМЕ: Администрацијата ќе работи од 8 до 16 часот

НЕМА ФЛЕКСИБИЛНО РАБОТНО ВРЕМЕ: Администрацијата ќе работи од 8 до 16 часот

СДСМ ЗА ОБВИНУВАЊАТА НА ВМРО-ДПМНЕ: Крајно незрело е да се напаѓа проект кој е во тест период

СДСМ ЗА ОБВИНУВАЊАТА НА ВМРО-ДПМНЕ: Крајно незрело е да се напаѓа проект кој е во тест период

Министрите потпишаа изјави за почитување на Кодексот за етичко однесување

Министрите потпишаа изјави за почитување на Кодексот за етичко однесување

Одобрен продолжениот престој во училиштата

Одобрен продолжениот престој во училиштата