24 Септември, 2020
0.0464

Вработен во болница украл паричник на починат од коронавирусот

Објавено во: Свет, Корона Вирус 10 Август, 2020

Болничар во Италија украл паричник на починат од Ковид-19, и потрошиле илјадници евра со девојката.

Тој  во болницата во Бергамо украл паричник од 66-годишен маж заболен од вирусот и му ја испразнил сметката.

На 14 април пациентот починал од последиците од вирусот.

Болничарот само за неколку дена потрошил 6.000 евра од неговата заштеда.

Семејството на починатиот забележало дека се случува нешто чудно и пријавило во полиција. По истрагата, полицијата прд два дена го уасила 40-годишниот болничар и неговата 21-годишна девојка, која учествувала во кривичното дело.

Можеби ќе ве интересира

Инфектологот Фаучи кажа кога светот ќе се врати во нормала

Инфектологот Фаучи кажа кога светот ќе се врати во нормала

„Џонсон и Џонсон“ стартуваат големо испитување за нивната вакцина „со еден истрел“

„Џонсон и Џонсон“ стартуваат големо испитување за нивната вакцина „со еден истрел“

Во Европа се враќаат рестрикциите, Македонија размислува за истото

Во Европа се враќаат рестрикциите, Македонија размислува за истото

Дали Кина ќе одговара за ширењето на Ковид -19?

Дали Кина ќе одговара за ширењето на Ковид -19?

НЕМАШЕ КАРАНТИН: Швеѓаните го победија коронавирусот?

НЕМАШЕ КАРАНТИН: Швеѓаните го победија коронавирусот?

НЕМА ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР: Германски виролог вели дека коронавирусот е најмалку четири пати поопасен од грип

НЕМА ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР: Германски виролог вели дека коронавирусот е најмалку четири пати поопасен од грип

Во која држава веќе има и трет бран на коронавирус?

Во која држава веќе има и трет бран на коронавирус?

Младенци од каде било ќе добијат 3.000 евра ако се венчаат на Сицилија

Младенци од каде било ќе добијат 3.000 евра ако се венчаат на Сицилија

Анкета: Американците и Украинците најголеми непријатели за Русите, Србите на маргините како пријатели

Анкета: Американците и Украинците најголеми непријатели за Русите, Србите на маргините како пријатели