21 Февруари, 2020
0.0276

Возачи од денес полните дизел по нови цени

Објавено во: Економија 21 Јануари, 2020

Од полноќ возачите кои возат автомобили на дизел ќе плаќаат поевтино за тој нафтен дериват.

Ова стана јасно од одлуката на РКЕ согласно која цената на дизелот се намали за 1,5 денари.

Бензинците ќе се полнат со резервоари но по цени исти како и претходната недела.

Тоа значи дека дизелот неделава ќе се продава за 61 ден/литар, а 

Еуросупер БС 95 и  Еуросупер БС 98 ќе се точат по 68 денари за литар, односно 70 денари за литар.

Цените стапија на сила на полноќ и ќе важат во следните седум дена.

Можеби ќе ве интересира

ЛЕСНО НАОЃААТ РАБОТА, А ИМААТ И НАЈГОЛЕМА ПЛАТА: Зошто е добро да се биде програмер во Македонија

ЛЕСНО НАОЃААТ РАБОТА, А ИМААТ И НАЈГОЛЕМА ПЛАТА: Зошто е добро да се биде програмер во Македонија

Водоводни дефекти на неколку улици, проблемот во Гази Баба саниран

Водоводни дефекти на неколку улици, проблемот во Гази Баба саниран

ТОП ПЕТ НАЈПЛАТЕНИ ПРОФЕСИИ: Каде се „кријат“ највисоките плати во земјава

ТОП ПЕТ НАЈПЛАТЕНИ ПРОФЕСИИ: Каде се „кријат“ највисоките плати во земјава

ОПОЗИЦИЈАТА КРИТИКУВА, ВЛАСТА СМИРУВА: Јавниот долг расте а се наѕира и нова еврообврзница

ОПОЗИЦИЈАТА КРИТИКУВА, ВЛАСТА СМИРУВА: Јавниот долг расте а се наѕира и нова еврообврзница

Колку пари има во бизнисот со продажба на очила за сонце

Колку пари има во бизнисот со продажба на очила за сонце

Македонска приказна како од Силиконската долина: Кодвел поместува граници во вештачката интелигенција

Македонска приказна како од Силиконската долина: Кодвел поместува граници во вештачката интелигенција

Горан Мауровски поставен за генерален директор на „Бетон“

Горан Мауровски поставен за генерален директор на „Бетон“

НАТО ќе донесе инвеститори во земјава ама ќе нема кој да работи

НАТО ќе донесе инвеститори во земјава ама ќе нема кој да работи

УТРИНСКИ ФОКУС: Како ТТК банка направи профит од 1,8 милиони евра

УТРИНСКИ ФОКУС: Како ТТК банка направи профит од 1,8 милиони евра