31 Јануари, 2023
0.0243

Во моментов не можам да одам на училиште, вели наставничката со која учениците се исмеваа и ја снимаа

Објавено во: Балкан 17 Ноември, 2022

Добивај вести на Viber

Српската наставничка која се соочи со исмевање од своите ученици, кои ја снимаа со мобилен телефон и го тргнаа столчето на кое таа седеше, вели дека е задоволна затоа што колегите ја поддржуваат. 

Професорката моментално е на боледување, а против учениците е поведена кривична постапка.

„Во моментов не можам да одам на училиште, се држам засега, има денови кога сум добро, има денови кога ми е потешко, многу ми значи големата поддршка од колегите од училиштето“, изјавила за „Новости“ професорката од Техничкото училиште во градот Трстеник. 

Се работи за тројца ученици кои доцнеле на часот по англиски, а кога дошле го направиле инцидентот, пренесува Н1. Сѐ се случило на 9 ноември.

Директорот на училиштето, Милан Глиџиќ за Н1 изјави дека до следната среда ќе биде донесена одлука за казната за овие ученици, а за случајот се информирани и јавното обвинителство, Центарот за социјална работа и управата на училиштето. Известени се и родителите.  Учениците кои ја понижуваат наставничката можно е да бидат исклучени од училиштето. 

фото принтскрин Твитер 

Можеби ќе ве интересира

Србија ќе воведе санкции за Русија?

Србија ќе воведе санкции за Русија?

Дали САД му врти грб на Албин Курти?

Дали САД му врти грб на Албин Курти?

Кои се 100-те најмоќни луѓе во медиумите во Србија?

Кои се 100-те најмоќни луѓе во медиумите во Србија?

Пленковиќ: Милановиќ „не е ѕвезда само во руските туку и во српските медиуми“

Пленковиќ: Милановиќ „не е ѕвезда само во руските туку и во српските медиуми“

„МИЛАНОВИЌ Е КАКО ОРБАН И ДОДИК“: Британски „Гардијан“ за хрватскиот претседател

„МИЛАНОВИЌ Е КАКО ОРБАН И ДОДИК“: Британски „Гардијан“ за хрватскиот претседател

БОРБЕНОТО ВОЗИЛО „МИЛОШ“ ГО ПРЕПОЛОВИ ЦИТРОЕНОТ КАЈ ПАНЧЕВО: Загина жената возач, ова се први слики од страшната несреќа

БОРБЕНОТО ВОЗИЛО „МИЛОШ“ ГО ПРЕПОЛОВИ ЦИТРОЕНОТ КАЈ ПАНЧЕВО: Загина жената возач, ова се први слики од страшната несреќа

АКО БИДАТ „ФАТЕНИ“ СО АЛКОХОЛ ВО ЈАВНОСТ ИЛИ ВО КОСТИМ ЗА КАПЕЊЕ- КАЗНА ОД 150 ЕВРА: Хрватска ригорозна и за гласна музика на терасите

АКО БИДАТ „ФАТЕНИ“ СО АЛКОХОЛ ВО ЈАВНОСТ ИЛИ ВО КОСТИМ ЗА КАПЕЊЕ- КАЗНА ОД 150 ЕВРА: Хрватска ригорозна и за гласна музика на терасите

НЕСРЕЌА ВО ГРЦИЈА: Борбен авион се урна во Јонското Море

НЕСРЕЌА ВО ГРЦИЈА: Борбен авион се урна во Јонското Море

ВО СРБИЈА Е ПРИСУТЕН „ФЕРАРИ“ ВИРУСОТ: Лекарка открива кои се симптомите

ВО СРБИЈА Е ПРИСУТЕН „ФЕРАРИ“ ВИРУСОТ: Лекарка открива кои се симптомите