22 Октомври, 2020
0.0254

Во која држава веќе има и трет бран на коронавирус?

Објавено во: Свет, Корона Вирус 21 Септември, 2020

Иранците веќе се соочуваат со третиот бран на Ковид  - 19. 

Тој почна на територијата на иранската провинција Техеран, изјави шефот на иранскиот кризен штаб, Алиреза Зали.

Поминало многу малку време помеѓу вториот и третиот бран.

Од Зали властите побараа повторно да воведат рестриктивни мерки.

„Во писмото до министерот за здравство побаравме повторно воведување ограничувања со цел да се сузбие вирусот. Ова особено се однесува на работата од дома“, изјави Зали, објави ТАСС.

Бројот на нови заразени повторно се зголеми, а во последните три дена дневниот број на новоинфицирани  е над 3.000. 

Иран на 15 јули објави дека е во тек вториот бран. 

Во светот има 31.2 милиони заразени. 

Можеби ќе ве интересира

Ерменскиот премиер повика народот да се бори до победа или пораз

Ерменскиот премиер повика народот да се бори до победа или пораз

Колабира здравството во дел од европските земји

Колабира здравството во дел од европските земји

Руските научници имаат ново откритие за коронавирусот

Руските научници имаат ново откритие за коронавирусот

(ВИДЕО) Додека премиерката даваше интервју силен земјотрес го стресе Исланд

(ВИДЕО) Додека премиерката даваше интервју силен земјотрес го стресе Исланд

НАЈСТРОГ РЕЖИМ ВО ЕВРОПА: Држава се затвора на шест недели

НАЈСТРОГ РЕЖИМ ВО ЕВРОПА: Држава се затвора на шест недели

ТРИ ЗЕМЈИ ЌЕ СОРАБОТУВААТ: Во Европа ќе следат Ковид - 19 контакти и преку граница

ТРИ ЗЕМЈИ ЌЕ СОРАБОТУВААТ: Во Европа ќе следат Ковид - 19 контакти и преку граница

(ВИДЕО) НЕ ЖАЛАТ И ДА ЗАГИНАТ ЗА ТАТКОВИНАТА: Ерменки се пријавуваат за да војуваат во Нагорно - Карабах

(ВИДЕО) НЕ ЖАЛАТ И ДА ЗАГИНАТ ЗА ТАТКОВИНАТА: Ерменки се пријавуваат за да војуваат во Нагорно - Карабах

Себастијан Курц кажа кога ќе продолжиме нормално да функционираме

Себастијан Курц кажа кога ќе продолжиме нормално да функционираме

ЗДРАВИ ДОБРОВОЛЦИ ЌЕ СЕ ЗАРАЗУВААТ СО КОРОНА - еве која е главната цел

ЗДРАВИ ДОБРОВОЛЦИ ЌЕ СЕ ЗАРАЗУВААТ СО КОРОНА - еве која е главната цел