27 Октомври, 2021
0.0206

Во Анталија две села целосно изгореа во пожар

Објавено во: Балкан 28 Јули, 2021

Две села изгореле во пожар во Анталија во Турција, а луѓето се евакуирани. Пожарот избувнал на четири различни локации во градот Сиде во близина на Анталија околу 12 часот, и брзо се проширил поради ветерот. 

Како што јавуваат локалните медиуми, во некои хотели наводно нема струја и вода. Сè уште нема информации за  жртви, пишува Hurriet Daily News.

Повеќе од 400 пожарникари се вклучени во гаснењето на огнот. Ангажирани се авион, 19 хеликоптери и повеќе од 100 возила.

Страотен пожар имаше и во Грција, каде во близина на Атина изгореа куќи, гаражи и борова шума. 

Турција пак неодамна имаше и поплави, во кои имаше штети и жртви. 

Можеби ќе ве интересира

Антиваксерите го нарекоа усташ и Менгеле - Кон вели дека нема да им прости поради неговото потекло

Антиваксерите го нарекоа усташ и Менгеле - Кон вели дека нема да им прости поради неговото потекло

КОРОНАТА Е НЕУМОЛИВА ВО СРБИЈА: Речиси 2.000 новозаболени повеќе од вчерашниот ден

КОРОНАТА Е НЕУМОЛИВА ВО СРБИЈА: Речиси 2.000 новозаболени повеќе од вчерашниот ден

АЛБАНИЈА ЈА РЕГИСТРИРА НАЈМЛАДАТА ЖРТВА НА КОВИД: Почина -5-годишно дете

АЛБАНИЈА ЈА РЕГИСТРИРА НАЈМЛАДАТА ЖРТВА НА КОВИД: Почина -5-годишно дете

ЧЕТИРИТЕ ДЕЦА КОИ СЕ НА РЕСПИРАТОР УТРОВО СЕ МАЛКУ ПОДОБРО: Д-р Миниќ сепак не е премногу оптимист

ЧЕТИРИТЕ ДЕЦА КОИ СЕ НА РЕСПИРАТОР УТРОВО СЕ МАЛКУ ПОДОБРО: Д-р Миниќ сепак не е премногу оптимист

ВИКАА УАПСЕТЕ ГО ДОКТОР КОН: Антиваксерите пред станот на познатиот српски доктор

ВИКАА УАПСЕТЕ ГО ДОКТОР КОН: Антиваксерите пред станот на познатиот српски доктор

На смртна постела кажале дека имаат лажни сертификати и никогаш не биле вакцинирани

На смртна постела кажале дека имаат лажни сертификати и никогаш не биле вакцинирани

Во Грција пристигнаа Авганистанци, повеќето од нив се судии

Во Грција пристигнаа Авганистанци, повеќето од нив се судии

Тиодоровиќ вели дека вирусот не познава „српски инает“

Тиодоровиќ вели дека вирусот не познава „српски инает“

ДЕВОЈЧЕ ОД 7 ГОДИНИ НА РЕСПИРАТОР: Уште едно дете во Србија се бори со тешка форма на ковид, останатите три се на работ на животот

ДЕВОЈЧЕ ОД 7 ГОДИНИ НА РЕСПИРАТОР: Уште едно дете во Србија се бори со тешка форма на ковид, останатите три се на работ на животот