29 Ноември, 2020
0.0301

ВМРО-ДПМНЕ пронајде нов пејач

Објавено во: Македонија 24 Октомври, 2020

Ѓорѓија Сајкоски, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, на социјалните мрежи објави дека најголемата опозициска партија во Македонија ќе соработува со естрадниот пејач Спасен Силјаноски.

Станува збор за пејач кои во песните на своите настапи знае да внесува стихови против Зоран Заев, лидерот на СДСМ, а за изведбата „Судбина тешка“ тврди дека сакале да му ја цензурираат, односно да ја забранат,

Интересно е тоа што соработката со Силјаноски доаѓа истовремено кога оперскиот пејач Игор Дурловски објави дека повеќе нема да биде пратеник во Собранието. 

Можеби ќе ве интересира

Кирацовски: Поради можници и лажни вести повеќе не сум генерален секретар на СДСМ

Кирацовски: Поради можници и лажни вести повеќе не сум генерален секретар на СДСМ

Нано Ружин: „Патоказот“ би бил само про-форма документ

Нано Ружин: „Патоказот“ би бил само про-форма документ

(ФОТО) Бистата на Мирче Ацев во Алејата на Народните херои во Прилеп „санирана со селотејп“

(ФОТО) Бистата на Мирче Ацев во Алејата на Народните херои во Прилеп „санирана со селотејп“

Полицијата го утврди идентитетот на 17-мина навивачи од вчерашната масовна тепачка во Штип

Полицијата го утврди идентитетот на 17-мина навивачи од вчерашната масовна тепачка во Штип

Хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот

Хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот

Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Стојанче Ангелов до Апасиев: Професоре, дај оладете малку, Мицкоски нема да ви дозволи да предводите фронт

Стојанче Ангелов до Апасиев: Професоре, дај оладете малку, Мицкоски нема да ви дозволи да предводите фронт

Министерство за здравство: Бидете одговорни за време на славите

Министерство за здравство: Бидете одговорни за време на славите

Рикер со писмо за утеха до Заев: Остануваме оптимисти дека меѓувладината конференција ќе се одржи наскоро

Рикер со писмо за утеха до Заев: Остануваме оптимисти дека меѓувладината конференција ќе се одржи наскоро