02 Декември, 2022
0.0270

ВИДЕОЛОТАРИЈА ВО СЕПТЕМВРИ НА ИГРАЧИТЕ ИМ ИСПЛАТИ СЕНЗАЦИОНАЛНИ 50 МИЛИОНИ ДЕНАРИ

Објавено во: Мои пари 05 Октомври, 2022

Добивај вести на Viber

Фантастична сума од  49.905.884,00 денари е збирниот износ кој Видеолотарија Касинос Австрија го исплати кај играчите  за СУПЕР МИЛИОНЕР, МИЛИОНЕР и МИНИ ЏЕКПОТ. Во септември двајца играчи освоија СУПЕР МИЛИОНЕР, 13 се радуваа на МИЛИОНЕР, а  2046 добитници освоија МИНИ ЏЕКПОТ.

Секој месец е милионски за играчите на Видеолотарија Касинос Австрија. Септември донесе радост кај многу играчи на виделотариските терминали. Овој месец двапати донесовме радост со најголемата добивка на овие простори, најпосакуваниот СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ. Тие заедно поделија 21.797.277,00 денари, од кои првиот беше вреден 11.343.368,00 денари,  освоен во Моцарт Чаир на 08.09.2022. Вториот СУПЕР МИЛИОНЕР вреден 10.453.909,00 денари го освои играч во Спортлаиф Нов Дојран на 21.09.2022.

Покрај овие добивки, имавме 13 добитници на МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ, кои заедно поделија 18.971.352,00 денари.

Во септември дури 2046 играч освои МИНИ ЏЕКПОТ, делејќи ја збирната добитна сумата од 9.137.255,00 денари.

На почетокот на октомври заедно со играчите, повторно се радуваме на добивките.

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно #СуперМилионерЏекпот #МилионерЏекпот

ПР објава

Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2022 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

ШТРУМФОВИ – АМБАСАДОРИ ЗА ЦЕЛИТЕ НА ОДРЖЛИВ РАЗВОЈ НА ЧОВЕШТВОТО ЗАПОЗНАЈТЕ СЕ СО МАЛИТЕ ШТРУМФОВИ – ВО ИСТ ГЕЈТ МОЛ ДО 9ти декември

ШТРУМФОВИ – АМБАСАДОРИ ЗА ЦЕЛИТЕ НА ОДРЖЛИВ РАЗВОЈ НА ЧОВЕШТВОТО ЗАПОЗНАЈТЕ СЕ СО МАЛИТЕ ШТРУМФОВИ – ВО ИСТ ГЕЈТ МОЛ ДО 9ти декември

БИОТЕК групација со нова поликлиника во центарот на Скопје

БИОТЕК групација со нова поликлиника во центарот на Скопје

IQOS достапен преку онлајн платформата Корпа

IQOS достапен преку онлајн платформата Корпа

Шпаркасе Банка, најдобар избор на банка за твојата плата

Шпаркасе Банка, најдобар избор на банка за твојата плата

Koј e српскиот репрезентативец за кого е создадена новата фудбалска хит серија ,,Златни дечко“?

Koј e српскиот репрезентативец за кого е создадена новата фудбалска хит серија ,,Златни дечко“?

Кога плаќањето се исплаќа, шопингот е вистинска забава

Кога плаќањето се исплаќа, шопингот е вистинска забава

Маестро Симон Трпчески е Маж на годината за 2022

Маестро Симон Трпчески е Маж на годината за 2022

Отворање на сензорна соба опремена со мноштво на дидактички материјали и сензорни елементи во ООУ „Ј. Х. Песталоци“ – Скопје

Отворање на сензорна соба опремена со мноштво на дидактички материјали и сензорни елементи во ООУ „Ј. Х. Песталоци“ – Скопје

НЛБ Банка воведува Зелени кредити за физички лица

НЛБ Банка воведува Зелени кредити за физички лица