28 Февруари, 2020
0.0209

(ВИДЕО) ЗЕМЈОТРЕС ВО АЛБАНИЈА НАПРАВИ ГОЛЕМИ ШТЕТИ: Го почувствуваа битолчани, охриѓани, ресенчани

Објавено во: Балкан 01 Ноември, 2019

Aлбански земјотрес од 4.9 степени стресе делови од Македонија. 

Епицентарот е во селото Мираса, а регистриран е на длабочина од 25 километри.

Земјотрес со интезитет од 4 степени според Европската макросеизмичка скала утринава е почувствуван  во Охрид, Струга, Битола, Ресен и околината.

Во Скопје земјотресот е почувствуван со јачина од 3 степени.

Причинета е голема материјална штета. Минатиот месец имаше земјотрес од 5.6 степени, и земјотрес со ваква јачина немало 30 години. 


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Како „Саво од Германија“ во емисија повикува на убиство на Додик

(ВИДЕО) Како „Саво од Германија“ во емисија повикува на убиство на Додик

Илјадници емигранти ја окупираа автобуската станица во Истанбул, тргнуваат кон Европа преку Македонија

Илјадници емигранти ја окупираа автобуската станица во Истанбул, тргнуваат кон Европа преку Македонија

ЗЕМЈОТРЕС ВО АЛБАНИЈА: Се стресоа Драч и Тирана

ЗЕМЈОТРЕС ВО АЛБАНИЈА: Се стресоа Драч и Тирана

СОСТОЈБА ВО БУГАРИЈА: Над 20 луѓе во карантин, се следат сомнителни случаи

СОСТОЈБА ВО БУГАРИЈА: Над 20 луѓе во карантин, се следат сомнителни случаи

(ВИДЕО) ГРАД, ДОЖД, СНЕГ: Невреме ја зафати Хрватска

(ВИДЕО) ГРАД, ДОЖД, СНЕГ: Невреме ја зафати Хрватска

КОЈ И ОД КАДЕ ГО ДОНЕСЕ: Коронавирусот стигна во Грција

КОЈ И ОД КАДЕ ГО ДОНЕСЕ: Коронавирусот стигна во Грција

ЈА ПОСЕТИЛЕ ИТАЛИЈА: Ученици и наставници од Босна се во домашна изолација

ЈА ПОСЕТИЛЕ ИТАЛИЈА: Ученици и наставници од Босна се во домашна изолација

ХРВАТСКА ПОДГОТВЕНА ДА ГИ ЗАТВОРИ ГРАНИЦИТЕ: Изолирани лица поради коронавирус во Риека

ХРВАТСКА ПОДГОТВЕНА ДА ГИ ЗАТВОРИ ГРАНИЦИТЕ: Изолирани лица поради коронавирус во Риека

Курти: Владите на Косово, Црна Гора и Северна Македонија ќе седнат заедно

Курти: Владите на Косово, Црна Гора и Северна Македонија ќе седнат заедно