06 Октомври, 2022
0.0240

(ВИДЕО) ЗАЛОЖНИЧКА ДРАМА ВО БАНКА ВО БЕЈРУТ: Човек си ги бара парите за да ја плати операцијата на татко му

Објавено во: Свет 11 Август, 2022

Добивај вести на Viber

Заложничка драма има во банка во Бејрут во Либан, каде вооружено лице бара пари за операција. 

Човекот ги држи во заложништво вработените и клиентите во банката, и бара ослободување на замрзнати средства од неговата сметка. Силни полициски сили се распоредени долж фреквентната улица „Хамра” каде се наоѓа банката. Тие преговараат со човекот. Тој ги бара парите од неговата блокирана сметка, за да плати операција на неговиот татко. Побарал околу 200.000 долари што ги имал на сметката во банка, а кога вработениот одбил да му плати, почнал да вика дека неговите роднини се во болница и извадил оружје. Ако не му ги дадат се заканува дека ќе подметне пожар во банката и ќе ги убие сите. 

„Вратете ми ги моите пари. Немам многу време”, вели тој на снимката објавена преку социјалните мрежи.

Десетици луѓе се собрани пред банката, како поддршка да му бидат вратени парите.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Момче запроси девојка за време на натпревар, а таа бесна му удри шлаканица

(ВИДЕО) Момче запроси девојка за време на натпревар, а таа бесна му удри шлаканица

Какво унапредување доби Кадиров од Путин?

Какво унапредување доби Кадиров од Путин?

(ФОТО) ГРАДОТ Е ХОРОР: Зеленски објави фотографии од уништениот Лиман

(ФОТО) ГРАДОТ Е ХОРОР: Зеленски објави фотографии од уништениот Лиман

ПЛАЌААТ И ПО 100 ЕВРА НА ДЕН: Русите бегаат од мобилизација и заминуваат во Белорусија

ПЛАЌААТ И ПО 100 ЕВРА НА ДЕН: Русите бегаат од мобилизација и заминуваат во Белорусија

РУСИТЕ ТВРДАТ: Ги запревме Украинците во пробивот кај Керсон - Од утрово нема нови движења

РУСИТЕ ТВРДАТ: Ги запревме Украинците во пробивот кај Керсон - Од утрово нема нови движења

Тројца научници добитници на Нобеловата награда за хемија за „генијална“ алатка за градење молекули

Тројца научници добитници на Нобеловата награда за хемија за „генијална“ алатка за градење молекули

Си-Ен-Ен: Путин назначува „вршители“ на четири анектирани украински региони, што е во спротивност со меѓународното право

Си-Ен-Ен: Путин назначува „вршители“ на четири анектирани украински региони, што е во спротивност со меѓународното право

Џорџ Фридман: Што ја тера Русија да мисли дека може да победи во војната?

Џорџ Фридман: Што ја тера Русија да мисли дека може да победи во војната?

Лајен: ЕУ да ја ограничи цената на гасот и да ја заштити инфраструктурата

Лајен: ЕУ да ја ограничи цената на гасот и да ја заштити инфраструктурата