26 Август, 2019
0.0165

(ВИДЕО) ЗАГИНАА ПАДОБРАНЦИ: Се сруши авион во Шведска

Објавено во: Свет 15 Јули, 2019

Во северозападниот дел на Шведска во неделата се сруши туристички мал авион кој носел девет лица на скок од падобран.

Според шведските медиуми, авионот ги носел луѓето за падобран скок, но се срушил неколку минути по 14 часот. Авионот, полетал од аеродромот Умеа.

Аматерските снимки објавени на интернет од страна на шведскиот дневен весник „Афтонбладет“ покажуваат дека авионот паѓа од небото во вертикална линија.

Сведоците рекле дека слушнале чуден звук, кој не звучел нормално. Друг сведок пак рекол дека видел авион како паѓа. Во прв момент сведокот помислил дека станува збор за акробатски лет но брзо сфатил дека нешто не е во ред.

Во авионската несреќа животот го загубиле девет падобранци.

Засега не се познати причините за несреќата.


Видео и Фото - Live News 247 

Можеби ќе ве интересира

Папата Франциск: Целиот свет треба да одговори и да помогне во гаснењето пожари во Амазон

Папата Франциск: Целиот свет треба да одговори и да помогне во гаснењето пожари во Амазон

Џонсон: Неизвесно е дали Велика Британија ќе ја напушти Европската унија без договор

Џонсон: Неизвесно е дали Велика Британија ќе ја напушти Европската унија без договор

Трамп размислува да ја покани Русија на следниот самит на Г-7

Трамп размислува да ја покани Русија на следниот самит на Г-7

Г-7 самит: Економија, безбедност и климатски промени

Г-7 самит: Економија, безбедност и климатски промени

Спасете го Амазон: Илјадници протести во Бразил и низ целиот свет

Спасете го Амазон: Илјадници протести во Бразил и низ целиот свет

(ВИДЕО) Како Амазонија која се сметаше за отпорна на пожар се распали: Научниците загрижени

(ВИДЕО) Како Амазонија која се сметаше за отпорна на пожар се распали: Научниците загрижени

Кина најави зголемени царини за американските производи: Трамп веднаш одговори

Кина најави зголемени царини за американските производи: Трамп веднаш одговори

Најавен бојкот на предвремените избори во Венецуела

Најавен бојкот на предвремените избори во Венецуела

(ВИДЕО) Девојче кое има само 5 години преживеа неколку дена во шума

(ВИДЕО) Девојче кое има само 5 години преживеа неколку дена во шума