29 Јануари, 2020
0.0182

(ВИДЕО) ЗАГИНАА ПАДОБРАНЦИ: Се сруши авион во Шведска

Објавено во: Свет 15 Јули, 2019

Во северозападниот дел на Шведска во неделата се сруши туристички мал авион кој носел девет лица на скок од падобран.

Според шведските медиуми, авионот ги носел луѓето за падобран скок, но се срушил неколку минути по 14 часот. Авионот, полетал од аеродромот Умеа.

Аматерските снимки објавени на интернет од страна на шведскиот дневен весник „Афтонбладет“ покажуваат дека авионот паѓа од небото во вертикална линија.

Сведоците рекле дека слушнале чуден звук, кој не звучел нормално. Друг сведок пак рекол дека видел авион како паѓа. Во прв момент сведокот помислил дека станува збор за акробатски лет но брзо сфатил дека нешто не е во ред.

Во авионската несреќа животот го загубиле девет падобранци.

Засега не се познати причините за несреќата.


Видео и Фото - Live News 247 

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) СТРАВ ОД КОРОНАВИРУСОТ: Кинези шетаат замотани во пластика

(ФОТО) СТРАВ ОД КОРОНАВИРУСОТ: Кинези шетаат замотани во пластика

Коби Брајант и неговата сопруга имале пакт: Никогаш да не летаат заедно со хеликоптер

Коби Брајант и неговата сопруга имале пакт: Никогаш да не летаат заедно со хеликоптер

НАЈРАДИКАЛЕН ЧЕКОР ДОСЕГА: Поради коронавирус Бритиш ервејс ги откажа сите летови кон и од Кина

НАЈРАДИКАЛЕН ЧЕКОР ДОСЕГА: Поради коронавирус Бритиш ервејс ги откажа сите летови кон и од Кина

Веб-платформа: Овде може да се следи ширењето на корона вирусот

Веб-платформа: Овде може да се следи ширењето на корона вирусот

Корона вирусот и се заканува на цела планета, висока опасност од зараза на глобално ниво

Корона вирусот и се заканува на цела планета, висока опасност од зараза на глобално ниво

ПЛАН НА ТРАМП: Држава за Палестинците, а Ерусалим останува на Израел

ПЛАН НА ТРАМП: Држава за Палестинците, а Ерусалим останува на Израел

Многу силен земјотрес ги погоди Јамајка, Кајманските острови и Куба

Многу силен земјотрес ги погоди Јамајка, Кајманските острови и Куба

(ВИДЕО) Унгарски полицаец пука додека мигранти се обидуваат да влезат во земјата

(ВИДЕО) Унгарски полицаец пука додека мигранти се обидуваат да влезат во земјата

(ФОТО) СЛИКИ ОД МЕСТОТО НА УЖАСОТ: На ова место загина Коби Брајант

(ФОТО) СЛИКИ ОД МЕСТОТО НА УЖАСОТ: На ова место загина Коби Брајант