18 Април, 2021
0.0240

(ВИДЕО) СНИМЕН Е ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ДУБРОВНИК: Само еден човек се шеташе на улица

Објавено во: Балкан 25 Февруари, 2021

Се стресе хрватскиот град Дубровник, а потресот го почувствувале и граѓаните на БиХ. Земјотрес со јачина од 4,1 степен е регистриран синоќа околу 23:07 часот.

Земјотресот го снимиле од телевизијата „Либертас“, а за време на земјотресот на Страдун, имало само еден човек кој го шетал кучето. Епицентарот на земјотресот бил во близина на Пољице Попово, 20 километри северозападно од Дубровник.  Земјотресот траел кратко и нема материјална штета. Во регионот, денеска имаше земјотреси во Грција. 


Можеби ќе ве интересира

Борисов си даде оставка и отиде да игра фудбал со внуците

Борисов си даде оставка и отиде да игра фудбал со внуците

Рама: Документот со промена на граници постои

Рама: Документот со промена на граници постои

Пленковиќ го кажа својот став за нон пејперот на Јанша

Пленковиќ го кажа својот став за нон пејперот на Јанша

Нова мутација на коронавирусот откриена во соседството

Нова мутација на коронавирусот откриена во соседството

Пахор е против промена на границите на Балканот, за нон пејперот вели дека не знае ништо

Пахор е против промена на границите на Балканот, за нон пејперот вели дека не знае ништо

СЛОВЕНИЈА ЌЕ ГИ ВАКЦИНИРА МАТУРАНТИТЕ - за да можат мирно да ги подготват завршните испити, а ќе добијат АстраЗенека

СЛОВЕНИЈА ЌЕ ГИ ВАКЦИНИРА МАТУРАНТИТЕ - за да можат мирно да ги подготват завршните испити, а ќе добијат АстраЗенека

Михаил Рот: Цртање нови граници на Балканот е опасен пат

Михаил Рот: Цртање нови граници на Балканот е опасен пат

КОЈА ШТИТИ НАЈБРЗО, А КОЈА НАЈДОЛГО - истражување во Србија за Фајзер, Спутник и Синофарм, еве што покажаа резултатите

КОЈА ШТИТИ НАЈБРЗО, А КОЈА НАЈДОЛГО - истражување во Србија за Фајзер, Спутник и Синофарм, еве што покажаа резултатите

И во Албанија криминалци добивале лични карти со лажни податоци

И во Албанија криминалци добивале лични карти со лажни податоци