28 Февруари, 2020
0.0319

(ВИДЕО) СЕ СПАСИ ОД КАМП ВО СИРИЈА: Мајка му се приклучила и загинала во ИСИС

Објавено во: Балкан 07 Ноември, 2019

Moмче кое мајка му го однела во Сирија, сега конечно е вратено кај татко си. 

Од Црвен крст и Црвена полумесечина информираа дека Алвин, кој мајката од Албанија го однела во Сирија и се придружила на терористичката организација Исламската држава, е ослободен од преполниот камп.

Тој денеска со татко му заминал во куќата во Италија, објави АП.

Момчето има 11 години и без семејство се нашло во кампот ал Хол, со кој управувале курдските сили на североистокот од Сирија, откако неговата мајка, браќата и сестрите загинале во борбите.Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) „ПАДНАА“ ЦРНОГОРЦИ СО 5 ТОНИ КОКАИН ВО ВЕНЕЦУЕЛА: Најдени и пари и екстази

(ВИДЕО) „ПАДНАА“ ЦРНОГОРЦИ СО 5 ТОНИ КОКАИН ВО ВЕНЕЦУЕЛА: Најдени и пари и екстази

ПАНИКАТА Е ПРЕТЕРАНА, ДОСЕГА ИМАВМЕ 6 КОРОНАВИРУСИ: Хрватски научник за ширење на заразата

ПАНИКАТА Е ПРЕТЕРАНА, ДОСЕГА ИМАВМЕ 6 КОРОНАВИРУСИ: Хрватски научник за ширење на заразата

(ВИДЕО) Како „Саво од Германија“ во емисија повикува на убиство на Додик

(ВИДЕО) Како „Саво од Германија“ во емисија повикува на убиство на Додик

Илјадници емигранти ја окупираа автобуската станица во Истанбул, тргнуваат кон Европа преку Македонија

Илјадници емигранти ја окупираа автобуската станица во Истанбул, тргнуваат кон Европа преку Македонија

ЗЕМЈОТРЕС ВО АЛБАНИЈА: Се стресоа Драч и Тирана

ЗЕМЈОТРЕС ВО АЛБАНИЈА: Се стресоа Драч и Тирана

СОСТОЈБА ВО БУГАРИЈА: Над 20 луѓе во карантин, се следат сомнителни случаи

СОСТОЈБА ВО БУГАРИЈА: Над 20 луѓе во карантин, се следат сомнителни случаи

(ВИДЕО) ГРАД, ДОЖД, СНЕГ: Невреме ја зафати Хрватска

(ВИДЕО) ГРАД, ДОЖД, СНЕГ: Невреме ја зафати Хрватска

КОЈ И ОД КАДЕ ГО ДОНЕСЕ: Коронавирусот стигна во Грција

КОЈ И ОД КАДЕ ГО ДОНЕСЕ: Коронавирусот стигна во Грција

ЈА ПОСЕТИЛЕ ИТАЛИЈА: Ученици и наставници од Босна се во домашна изолација

ЈА ПОСЕТИЛЕ ИТАЛИЈА: Ученици и наставници од Босна се во домашна изолација