19 Октомври, 2019
0.0180

(ВИДЕО) Се појави снимка направена на аеродром додека Чиле го тресе земјотрес

Објавено во: Свет 29 Септември, 2019

Потрес со јачина од 7,2 степени денес го погоди брегот на Чиле, соопшти американскиот Геолошки центар.

Се појави видео снимено на аеродром, додека Чиле го тресе земјотрес. 

Чиле има долга историја на смртоносни земјотреси, вклучувајќи го и оној од 2010-та година со јачина од 8,8 степени, кој предизвика цунами и ги опустоши градовите од јужното крајбрежје.

Видеото можете да го видите овде

Можеби ќе ве интересира

НЕМА ПРИМИРЈЕ ВО СИРИЈА: Ердоган се заканува

НЕМА ПРИМИРЈЕ ВО СИРИЈА: Ердоган се заканува

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ДЕМОНСТРАЦИИ ВО БАРСЕЛОНА: Ги разгневија пресудите за Каталонците кои го организираа референдумот

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ДЕМОНСТРАЦИИ ВО БАРСЕЛОНА: Ги разгневија пресудите за Каталонците кои го организираа референдумот

САД ЌЕ ПОМОГНЕ: Турците ја прекинуваат офанзивата во Сирија

САД ЌЕ ПОМОГНЕ: Турците ја прекинуваат офанзивата во Сирија

Макрон предупреди за оживување на Исламска држава

Макрон предупреди за оживување на Исламска држава

Падна договор за Брегзит

Падна договор за Брегзит

Од што се плаши Макрон?

Од што се плаши Макрон?

ПОЗНАТО КОЛКУ ЛУЃЕ ПОЧИНАЛЕ: Аерозагадувањето убива во Европа

ПОЗНАТО КОЛКУ ЛУЃЕ ПОЧИНАЛЕ: Аерозагадувањето убива во Европа

(ВИДЕО) Смртоносен земјотрес ги погоди Филипините

(ВИДЕО) Смртоносен земјотрес ги погоди Филипините

УЛТИМАТУМ: Ердоган бара курдските борци до вечер да ја напуштат североисточна Сирија

УЛТИМАТУМ: Ердоган бара курдските борци до вечер да ја напуштат североисточна Сирија