31 Јануари, 2023
0.0423

(ВИДЕО) Путин со автомобил помина по Кримскиот мост

Објавено во: Свет 05 Декември, 2022

Добивај вести на Viber

Рускиот претседател Владимир Путин денеска возеше автомобил преку мостот на Крим, кој по експлозијата е отворен за сообраќај. 

Како што објавија руските медиуми, Путин возел автомобил додека вицепремиерот на руската влада Марат Хуснулин му давал извештај за работите на мостот. На 8 октомври на мостот експлодираше камион, при што се запалија цистерни со гориво. Имаше и тројца загинати. Потоа за нападот Русија уапси неколку лица. Украина негираше дека стои зад нападот. Руската инвазија на Украина почна на 24 февруари. Русија го анектираше Крим во 2014 година. Инаку, Русија неодамна ги анкетираше Доњецк, Луганск, Херсон и Запорожје. Но, Русија нема целосна контрола на овие региони. Русите неодамна се повлекоа од Херсон. 


Можеби ќе ве интересира

Мандатот истекува во септември: Дали жена ќе го наследи Столтенберг на местото шеф на НАТО?

Мандатот истекува во септември: Дали жена ќе го наследи Столтенберг на местото шеф на НАТО?

СЕ ПОЈАВИ ПРИ ВУЛКАНСКА ЕРУПЦИЈА И ГО СНЕМА: Ова е островот кој откри многу мистерии

СЕ ПОЈАВИ ПРИ ВУЛКАНСКА ЕРУПЦИЈА И ГО СНЕМА: Ова е островот кој откри многу мистерии

Погледнете ја хит снимката на шеикот кој збесна поради Роналдо: „Му дадов 200 милиони, а тој само кажува...“ ВИДЕО

Погледнете ја хит снимката на шеикот кој збесна поради Роналдо: „Му дадов 200 милиони, а тој само кажува...“ ВИДЕО

Која земја е најкорумпирана во Европа?

Која земја е најкорумпирана во Европа?

Се ближи ли крајот на пандемијата на коронавирусот?

Се ближи ли крајот на пандемијата на коронавирусот?

ЗА СТРУЈА 600 ЕВРА МЕСЕЧНО, КИРИЈА 1500! Србинот Драган раскажа како се живее во Норвешка

ЗА СТРУЈА 600 ЕВРА МЕСЕЧНО, КИРИЈА 1500! Србинот Драган раскажа како се живее во Норвешка

БРУТАЛНА АЛБАНСКА БАНДА „ЗАВЛАДЕА“ СО БРИТАНИЈА - дилаат хероин, рекетираат, и се снимаат на социјалните мрежи

БРУТАЛНА АЛБАНСКА БАНДА „ЗАВЛАДЕА“ СО БРИТАНИЈА - дилаат хероин, рекетираат, и се снимаат на социјалните мрежи

Слика која ја нашле на фарма ја продале за милионска сума

Слика која ја нашле на фарма ја продале за милионска сума

АКО СТЕ ВО ИСТАНБУЛ, ВНИМАВАЈТЕ: Можно се напади на места каде се шетаат западните туристи

АКО СТЕ ВО ИСТАНБУЛ, ВНИМАВАЈТЕ: Можно се напади на места каде се шетаат западните туристи